Alba uz dobar nastup hrvatskog dvojca upisala pobjedu protiv Žalgirisa

Branimir Korać • srijeda, 04.03.2015.

Prvi susret devetog kola Top 16 Eurolige odigran je u Berlinu gdje je Alba dočekala Žalgiris u važnom dvoboju za obje momčadi. Nijemci su na kraju upisali pobjedu 80:72 i učvrstili petu poziciju u skupini...

Polako ulazimo u fazu Top 16 u kojem je sve manje prostora za pogrešku. Alba i Žalgiris trenutno su van pozicija koje vode u četvrtfinale stoga im je svaka pobjeda iznimno važna za zadržavanje šansi u toj borbi.

Alba je slavljem u ovom susretu došla u bolju poziciju jer je učvrstila peto mjesto s omjerom 4-5 dok Žalgiris ima pobjedu manje. Prva četiri su još uvijek na sigurnoj udaljenosti, no poraženi iz dvoboja između Panathinaikosa i Barcelone nakon ovog kola bit će na samo pobjedu ispred Albe.

U susretu protiv Litavaca, Alba je imala kontrolu nad rezultatom, a do značajnije prednosti stigla je u trećoj dionici kada se odvojila ubačajem Marka Banića na 15 poena viška. Najvišu prednost imala je na startu zadnje četvrtine (plus 16) da bi se Žalgiris približio na samo minus pet nakon nekoliko dobrih reakcija Jankunasa. Ipak, domaćin je zadržao vodstvo i upisao pobjedu.

"Važno je naglasiti da smo igrali bez trojice igrača, trojice važnih članova ove momčadi i bez obzira na to uspjeli smo slaviti. Ostali smo u igri za doigravanje i borit ćemo se do kraja", tvrdi Saša Obradović.

Sjajnu utakmicu odigrao je Reggie Redding s 27 poena (8/13), sedam skokova i pet asistencija, Marko Banić je za 21 minutu ubacio 13 poena (5/5) uz dva skoka, a Leon Radošević za 28 minuta 12 poena (6/10) uz šest skokova. Kod Žalgirisa Arturas Milaknis ubilježio je 18 poena (6/11), a po 12 su dodali Siim-Sander Vene (4/6) i Darius Songaila (5/10). Domaćin je u potpunosti dobio bitku pod koševima uz skakačku nadmoć 35:17.