Branimir Korać • petak, 06.03.2015.

Odigrana su još četiri susreta devetog kola Eurolige, a po dvije pobjede odnijeli su domaćini i gosti. Na teškim gostovanjima slavili su kandidati za naslov Barcelona i CSKA dok su na domaćem terenu uz bučnu podršku navijača uspješni bili Crvena zvezda i Fenerbahče Ülker...

Fenerbahče Ülker - Nižnji Novgorod 92:79

Fenerbahče igra u odličnoj formi, a to je potvrdio i u susretu protiv Novgoroda. Šesta uzastopna euroligaška pobjeda ubilježena je u dvoboju koji nije donio neke velike rezultatske neizvjesnosti.

Još jednom na krilima fantastičnog Nemanje Bjelice domaćin je dominirao susretom, Nižnji Novgorod je imao dobro razdoblje u trećoj dionici kada je smanjio zaostatak na samo pet poena, ali to je u biti bilo sve što je mogao. Vrlo brzo Obradovićeva momčad vratila je kontrolu u svoje ruke i odjurila do pobjede.

Domaćin je posebno impresivno izgledao u u prvom dijelu kada je napravio seriju od čak 26:3 koja ga je odvela do vrlo visokih plus 22 (42:20) u ranoj fazi utakmice.

"Imamo pet pobjeda u gostima i trebala nam je ova pobjeda pred našim navijačima. Moramo se nastaviti ovako boriti, prije odlaska u Atenu imamo još jednu utakmicu u turskom prvenstvu kao pravu pripremu za taj važan susret", rekao je Bjelica.

Najbolji igrač Fenerbahčea utakmicu je završio sa 16 poena (6/7) i sedam skokova, po 13 poena dodali su Ricky Hickman (4/6) i Jan Vesely (6/8) dok je Luka Žorić za 16 minuta upisao dva poena (0/4 za dva), četiri skoka i tri blokade. Kod poraženih Trey Thompkins ubacio je 22 poena (9/20) uz 11 skokova.

Crvena zvezda - Maccabi 89:76

Crvena zvezda je pre bučnim domaćim navijačima serijom čak 20:0 u zadnjoj četvrtini slomila otpor Maccabija i otišla do pobjede. Trio Marjanović - Williams - Jenkins uz pomoć Kalinića odradio je sjajan posao i odveo Beograđane do druge pobjede.

Iako su Zvezdi šanse za četvrtfinale vrlo male, u susret protiv Maccabija ušla je odlučno tražeći pobjedu i na kraju ju je i zaslužila. Izraelci su u posljednjoj četvrtini imali osam poena prednosti, no nisu to znali kapitalizirati.

Nakon trice Ohayona za 68:63, na drugoj strani vezane trice ubacili su Williams i Jenkins, tribine su eksplodirale i domaćin je nastavio igrati kao u transu pobjegavši na 83:68.

"Želim zahvaliti svima na velikoj podršci koju su nam pružili, svaki posjetitelj u dvorani bio je važan i zbog svakog od njih odigrali smo ovako dobro. Ovo je velika pobjeda za nas i ostvarit ćemo ih još", rekao je Marjanović.

"Bobi" je bio još jednom nezaustavljiv, ubacio je 19 poena (8/13) i uhvatio 17 skokova, a Marcus Williams dodao je 17 poena (6/14, trica 5/8) uz sedam skokova i pet asistencija. Kod Maccabija Devin Smith ubacio je 15 poena (5/17), a Alex Tyus 12 poena (6/10) uz osam skokova.

Laboral Kutxa - CSKA Moskva 74:81

Kvaliteta je na kraju presudila u Vitoriji. Laboral Kutxa, istina, pružila je jak otpor moskovskom CSKA, ali jedan od glavnih favorita za osvajanje Eurolige do kraja je uspio osigurati pobjedu.

Unatoč problemima Davisa Bertansa s osobnim pogreškama, Laboral Kutxa se odlično držala, a u prvom poluvremenu imala je i najviših 33:17. međutim već do odmora gosti su se spustili na samo šest razlike da bi polaganjem Sonnyja Weemsa u ranoj fazi drugog poluvremena poveli s 45:44 i kompletirali preokret.

Manje od dvije minute prije kraja domaćin je vodio 72:71, Weems i De Colo odveli su CSKA do 75:72, a nakon promašaja Jamesa i ubačenih bacanja De Cola za plus pet, susret je odlučen.

"Bili smo blizu, nekoliko posjeda lopte je odlučilo pobjednika. U nekoliko napada trebali smo biti strpljiviji, ali pokazali smo da se možemo nositi s fizičkim zahtjevima kakve ovakvi protivnici postavljaju pred nas. Imao sam dobru utakmicu, ali smo izgubili i stoga ne mogu biti zadovoljan", rekao je Darius Adams.

Adams je ubacio čak 31 poen (11/18, trica 5/10), a Fernando San Emeterio dodao je 14 poena (3/12). Kod gostiju Vitali Fridzon ubacio je 13 poena (3/7) uz pet skokova, a po 11 su dodali Nando De Colo (3/7) i Miloš Teodosić (4/13, osam asistencija).

Panathinaikos - Barcelona 77:81

Nakon poraza u Tel Avivu, Panathinaikos je upisao i domaći poraz od Barcelone. Kataloncima je ovo treća pobjeda u nizu i upisana je u izravnom dvoboju za poziciju čime je Barcelona preskočila PAO.

Očekivano tijesan dvoboj usmjeren je na stranu Barcelone u završnici prvog poluvremena. Gosti su tada uz dirigentsku palicu Tomasa Satoranskog te poene Ante Tomića i Alexa Abrinesa otišli do prednosti 42:32 i domaćin je do kraja susreta ostao u minusu.

Panathinaikos je u nekoliko navrata uspio doći na samo dva poena zaostatka, ali svaki puta Barcelone je odgovorila i na kraju zasluženo upisala pobjedu.

"Došli smo do sjajne pobjede u vrlo teškoj i ravnopravnoj utakmici. Presudilo je nekoliko ključnih šuteva i skokova i to nam je donijelo mogućnost da zaključimo seriju s Panathinaikosom bez poraza. U sve četiri utakmice protiv njih obrana je odlično funkcionirala i igrači s klupe dali su doprinos", smatra Justin Doellman.

Doellman je utakmicu završio s 21 poenom (7/15) i sedam skokova, Juan Carlos Navarro dodao je 17 poena (5/11), a Ante Tomić za 26 minuta osam poena (3/7 za dva) uz sedam skokova i četiri asistencije. Mario Hezonja nije ulazio u igru. Kod domaćina Esteban Batista ubacio je 16 poena (7/10) uz devet skokova, a James Gist 14 poena (4/8) uz pet skokova.

• Obrisan korisnik06.03.2015. u 19:11
    ma obadva su smiješna, bemogu rečenicu složiti bez zmuckivanja a fore su im šokantne
  • ivos06.03.2015. u 10:57
    Ja srećom imam mogućnost prebaciti na srpske komentatore, oni su puno bolji. Ne odlični ali solidni
    ivos
  • Obrisan korisnik06.03.2015. u 10:39
    a lik uvijek kad komentira uvijek to radi,odluta sa tekme,nevjerovatno!!
  • Obrisan korisnik06.03.2015. u 09:14
    Komentator SKluba je cijelo vrijeme pričao o svemu samo ne o događanjima na terenu. Stvarno iritirajuće za gledatelja koji prati utakmicu. Srećom sukomentator je bio Dujmović koji je uporno vraćao fokus na događanja na terenu.
  • Obrisan korisnik06.03.2015. u 07:16
    Zvezda odlična, još da se može pogledati bez iritantno loših komentetora na Sport Klubu bilo bi krasno