Potpuni raspad Galatasaraya, Toolson tricom srušio Anadolu Efes

Branimir Korać • subota, 07.03.2015.

Kompletirano je deveto kolo Top 16 Eurolige s posljednja tri susreta. Gosti su odnijeli dvije pobjede dok je jedini uspješni domaćin bila Unicaja zahvaljujući ubačaju Ryana Toolsona u zadnjoj sekundi susreta...

Galatasaray - Real Madrid 71:107

Teška situacija u Galatasarayu postala je još teža kada je klub napustio Carlos Arroyo. I Portorikanac je izgubio strpljenje i napustio klub zbog dugovanja čime je rotacija Galatasaraya dodatno skraćena. Arroyu je Galatasaray ostao dužan oko pola milijuna dolara i dok je ljubimac navijača napuštao klub iz turskog velikana tvrdili su da je trener Ataman prijavio Arroya zbog narušavanja mira u momčadi te da je igrač ucjenjivao klub.

Kako bilo, Galatasaray je u još težoj situaciji i sa sve manje igrača na rosteru. Protiv Real Madrida nije imao šanse, preozbiljna momčad za Turke glatko je slavila pritom postavivši novi rekord od 18 trica (18/28) u Top 16, a s 29 asistencija došao je na korak rekordnog učinka i u tom dijelu.

Već u trećoj četvrtini bilo je 30 razlike za Madriđane koji su mirno priveli utakmicu kraju i visoko slavili.

Sedmoricu dvoznamenkastih kod gostiju predvodili su Rudy Fernandez sa 17 poena (6/8, trica 5/7), Andres Nocioni sa 16 (6/8) te Sergio Rodriguez s 14 poena (5/10) i sedam asistencija. Kod Galatasaraya Patric Young ubacio je 19 poena (8/12) i uhvatio osam skokova, a Ender Arslan dodao je 17 poena (7/10).

EA7 Emporio Armani - Olympiakos 74:83

Olympiakos je stigao do osme pobjede slavivši u Milanu kod Armanija 83:74. Ovom pobjedom Grci su zadržali vodeću poziciju u skupini F dok je Armani ostao na samo dvije pobjede.

Razočaravajuća sezona za Talijane koji su očekivali više, ali imali su previše loših faza i nisu "kliknuli" kako su se nadali.

U ovom susretu konstantno su morali hvatati Olympiakos koji se odvajao da bi Armani uspio smanjiti zaostatak u dva navrata, ali oba puta uslijedila je nova serija Grka koja je spriječila Armani u preokretu.

U posljednjoj četvrtini nikako nisu uspjeli uhvatiti priključak i svaki pokušaj novog približavanja bio je neuspješan i Grci su u konačnici mirno slavili.

Predvodili su ih s po 14 poena Othello Hunter (7/9, šest skokova) i Vasilis Spanoulis (4/10, osam asistencija) dok su najbolji kod Armanija bili Alessandro Gentile s 24 poena (6/12) i Marshon Brooks sa 17 poena (7/15). Oliver Lafayette kod gostiju za 16 minuta promašio je dva šuta za dva i jedan za tri poena te je upisao po dva skoka i asistencije.

Unicaja - Anadolu Efes 93:90

Unicaja si je ostavila nadu živom pobjedom protiv Anadolu Efesa tricom u zadnjoj sekundi Ryana Toolsona.

"Originalni plan bio je da lopta dođe do mene. Mislili smo da će me zaustaviti i imali smo alternativu u spuštanju lopte prema Kuzminskasu pod koš, ali posrećilo nam se da sam uspio doći do lopte i pozicije za šut", komentirao je Toolson.

Pet sekundi prije toga tricu na drugoj strani za poravnanje ubacio je Thomas Heurtel i dao priliku Efesu za produžetak, ali Ivkovićeva momčad nije dobro reagirala u posljednjem napadu.

Toolson je napunio gostujući koš s 25 poena (6/13), a Jon Stefansson je dodao 15 poena (4/9). Kod gostiju Heurtel je ubacio 23 poena (9/13) uz po pet skokova i asistencija, Nenad Krstić dodao je 14 poena (5/7) i devet skokova, Dario Šarić za 25 minuta deset poena (4/6 za dva, 0/1 za tri) i tri skoka, a Dontaye Draper za 23 minute devet poena (3/4 za dva, 1/4 za tri) i dvije asistencije.