Premiership, 27. kolo, 07.03.2015, 16:00 h
Queens Park Rangers
Queens Park Rangers 1:2 Tottenham
Tottenham

Niko Rukavina • subota, 07.03.2015.

Nogometaši Tottenhama svladali su u gostima gradske rivale QPR s 2:1 u zaostaloj utakmici 27. kola engleske Premier lige. Oba pogotka za Spurse zabio je Harry Kane.

Prvi dio pripao je domaćinima, koji su dva puta gađali prečku, međutim, na odmor je Tottenham otišao s prednosti od 1:0. U nastavku utakmice gosti su bili bolji te su na kraju došli do važne pobjede koja ih je ostavila u utrci za mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Niko Kranjčar cijelu je utakmicu proveo na klupi za pričuve.

QPR je prvu veliku prigodu u prvom dijelu imao već nakon 30 sekundi igre, no Bobby Zamora je iz izgledne situacije pogodio prečku. Dinamično otvaranje utakmice nastavili su prigodama Charlie Austin s domaće, odnosno Harry Hane s gostujuće strane.

Domaća momčad je imala puno više od igre. Nakon nekoliko solidnih pokušaja, Austin je pogodio drugu prečku udarcem ljevicom. No, unatoč podređenom položaju, do vodstva su prvi došli Spursi. Andros Townsend je izveo slobodan udarac, a u skoku je najviši bio najbolji ovogodišnji strijelac Tottenhama, Kane, i glavom zatresao mrežu za vodstvo gostiju.

Početkom nastavka, stativu je uspio pogoditi i Tottenham. Christian Eriksen je pogodio vratnicu udarcem izvan kaznenog prostora. Za razliku od prvog dijela u kojem je dominirao QPR, u nastavku utakmice gosti su preuzeli potpunu inicijativu.

Nakon nekoliko dobrih pokušaja Eriksena, Kane je u 68. zabio svoj drugi pogodak na utakmici kada je izbio sam pred Greenom zaobišao ga i udvostručio vodstvo svoje momčadi. Međutim, prednost Spursa od 2:0 trajala je samo sedam minuta kada je Sandro lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora zabio svojem bivšem klubu. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.