Niko Rukavina • subota, 28.02.2015.

Manchester United na domaćem terenu svladao je Sunderland pogocima Rooneya, a utakmicu je obilježila bizarna pogreška suca Easta koji je isključio krivog igrača. Crystal Palace je na pogon Puncheona, koji je upisao tri asistencije, svladao West Ham u Londonu, a preostale utakmice završile su pobjedama Swanseaja, Newcastlea, Stokea i WBA s 1:0.

Rooney dvama pogocima srušio Sunderland, sudac isključio pogrešnog igrača

Prvu prigodu na utakmici imao je Connor Wickham koji je pucao s ruba kaznenog prostora, no David de Gea je uspio obraniti udarac. Najveću prigodu Manchester United u prvom dijelu imao je u 25. minuti kada se udarac Ashleyja Younga odbio od noge Johna O'Sheae i lopta je pogodila prečku.

U prvom dijelu Manchester United je dominirao posjedom lopte, ali se dosta mučio u završnici napada i nije mogao probiti vrlo čvrsti i dobro organizirani blok gostiju.

Ni drugi dio nije pružio bolju igru, a Crveni Vragovi došli su do pogotka iz jedanaesterca preko Waynea Rooneya. Prekršaj na Radamelu Falcau napravio je bivši igrač Manchestera, O'Shea, no sudac Roger East je napravio kardinalnu pogrešku i isključio je Wesa Browna, također bivšeg igrača Uniteda.

S igračem više, Manchester United je pojačao pritisak i preko Rooneya potvrdio pobjedu čime su se, barem na privremeno, vratili na treće mjesto.

Jason Puncheon s tri asistencije srušio West Ham u Londonu

Najefikasnija utakmica prilično neefikasnog dana za ligu poput Premiershipa odigrala se na Upton Parku u Londonu. Klub iz donjeg doma, Crystal Palace, s 3:1 svladao je u gostima West Ham kojemu je ovo bila šesta utakmica bez pobjede u svim natjecanjima.

U prvom dijelu Crystal Palace je dominirao, a nakon što je propustio dvije vrlo dobre šanse, Glenn Murray je u 41. zabio glavom nakon kornera na asistenciju Jasona Puncheona.

Početkom nastavka Puncheon je ponovno odlično izveo korner, a najviši u skoku ovaj put bio je Scott Dann za 2:0 vodstvo Palacea. U 63. Puncheon izvrsno izvodi ovaj put slobodni udarac, a Murray glavom postiže svoj drugi pogodak na utakmici.

Jedan od junaka dvoboja, Murray, u 69. je dobio drugi žuti karton i ostavio svoju momčad s deset igrača u polju, a u 76. je Enner Valencia lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora ublažio poraz.

Minimalne pobjede u četiri preostale utakmice

Newcastle je na domaćem terenu nanio šesti uzastopni poraz Aston Ville u Premier ligi u kojoj za pobjedu ne znaju već punih 11 kola. Jedini pogodak na utakmici djelo je Papissa Cissea u 37. minuti utakmice kada je iz blizine poentirao za pobjedu svoje momčadi.

U nastavku se utakmica otvorila, Christian Benteke je zabio pogodak za Villu, koji mu je poništen zbog zaleđa, a najveću prigodu u drugom dijelu imao je Newcastleov Ayoze Perez koji je u 77. pogodio stativu.

Nakon što su u prošlom kolu skinuli skalp Manchester Unitedu, Swansea je nastavila s dobrim rezultatima i slavila je u gostima kod Burnleya koji je, pak, u prošlom kolu otkinuo bod Chelseaju na Stamford Bridgeu.

Unatoč samo jednom pogotku, utakmica je bila dosta otvorena s obje strane i da je dvoboj završio bili kojim drugim rezultatom, ne bi bilo nezasluženo. Jedini pogodak na utakmici djelo je braniča Burnleya, Kierana Trippiera koji si je u 64., nakon što su udarci Jacka Corka završili na prečki i u bloku, zabio autogol.

Stoke je prekinuo Hullovu seriju od dvije uzastopne pobjede pogotkom Petera Croucha u 71. minuti utakmice koji je dobro ispratio centaršut Charlieja Adama. Nikica Jelavić nije nastupio u ovoj utakmici zbog ozljede koja ga je izbacila iz sastava na dan utakmice.

West Bromwich Albion je pogotkom Saida Berahina iz krasnog voleja u 2. minuti utakmice došao do sva tri boda na domaćem terenu protiv Southamptona. Drugim uzastopnim porazom Southampton se udalji od mjesta koje vodi u Ligu prvaka, a WBA je došao do važnih bodova u borbi za opstanak.