Premiership, 27. kolo, 01.03.2015, 15:05 h
Arsenal
Arsenal 2:0 Everton
Everton

Niko Rukavina • nedjelja, 01.03.2015.

Nogometaši Arsenala nastavili su s dobrom formom u Premiershipu i vratili su se na treću poziciju pobijedivši na domaćem terenu Everton s 2:0. Arsenal je pogotke raspodijelio na oba poluvremena.

Prvi pogodak na utakmici između Arsenala i Evertona djelo je Olivera Girouda koji je u prvom dijelu zabio nakon kornera Mesuta Özila za svoj deveti pogodak sezone, dok je pobjedu zapečatio Tomas Rosicky pogotkom u smiraj utakmice.

U prvom dijelu Arsenal je bio bolja momčad, iako se Romelu Lukaku dva put našao u izglednim situacijama za postizanje pogotka, ali su golman i obrana Arsenala spasila Topnike od pogotka. Kod Arsenala najopasniji je bio Giroud, koji je u 27. opasno zaprijetio glavom, a u 39. i zabio nakon kornera.

U nastavku utakmice Everton se otvorio i dva put je bio vrlo blizu pogotku, no David Ospina je kvalitetno reagirao na udarce Lukakua i Aarona Lennona.

U 89. minuti utakmice Rosicky, koji je u igru ušao u 82. minuti umjesto Alexa Oxlade-Chamberlaina, potvrdio je pobjedu Arsenala udarcem s ruba kaznenog prostora. Lopta se odbila od braniča Evertona i prevarila Tima Howarda.

• Obrisan korisnik01.03.2015. u 19:05
    Arsenal u zadnje vrijeme ni nema nekog posebno dobro napadaca...sto reci o Giroudu,dosao je kao pojacanje iz FRANCUSKE lige,mislim da se nema sto dodati...ali pozitivno je za Arsenal to da Ozil pokazuje dobre partije nakon katastrofalnog ulaza u sezonu..
  • Obrisan korisnik01.03.2015. u 18:54
    He misses when he wants, he misses when he wants, oooooo Olivier Giroud he misses when he wants! Zabio gol danas, falio 3 mrtvaca. Da nije toliko drvo, ne bi sigurno Arsenal od Monaca izgubio 3:1