Sportnet • subota, 07.03.2015.

Paris Saint Germain ugostio je na Parku prinčeva Lens i upisao visokih 4:1. Domaćini su nametnuli svoju igru i dominirali cijelu utakmicu, a na teren se nakon dvije neodigrane utakmice zbog suspenzije vratio Ibrahimović.

PSG je mrežu zatresao tek krajem prvog poluvremena, a nakon predaha nastavili su trpati mrežu Lensa, koji je zabilježio treći uzastopni poraz. Parižani su pobjedom osigurali nova tri boda i trenutno zauzeli prvo mjesto na tablici francuske Prve lige.

Domaćini su na pogodak čekali do 44. minute kada je Luiz zatresao mrežu za 1:0. Izveo je slobodan udarac i poslao loptu u donji desni kut. Gostujući vratar Riou nije se ni snašao, a lopta je već bila u golu. PSG je na tako predah otišao s minimalnim vodstvom.

Drugo poluvrijeme donijelo je nova četiri gola. Zbog prekršaja na Van der Wielu suđen je udarac s bijele točke, a precizan je u 60. minuti bio Ibrahimović i povećao vodstvo na 2:0. Gosti su promijenili rezultat osam minuta kasnije kada je Touzghar na asistenciju Baala zabio za 2:1.

PSG je nastavio napadati i dominirati na terenu što je rezultiralo povećanjem vodstva u 80. minuti. Pastore je pucao prema golu, a lopta je ispred Rioua otišla prema Matuidiju koji ju je usmjerio u okvir gola.

Posljednji pogodak u utakmici postigao je Pastore dvije minute nakon Matuidija. Iako je Lavezzi bio u zaleđu, zastavica nije bila podignuta. Pastore je dodao Ibrahimoviću koji je loptu vratio prema Pastoru i Lavezziju, a Pastore ju je pospremio u gol.

Nakon neriješene utakmice s Parižanima prošlog vikenda, momčad iz Kneževine susrela se s Evianom i kući odnijela sva tri boda. Pobijedili su rezultatom 3:1, a Subašić je dobro branio vrata Monaca s jednim primljenim pogotkom.

Monaco je dobro otvorio utakmicu na gostujućem terenu i na predah otišao s prednošću od dva pogotka. Domaćini su smanjili vodstvo krajem drugog poluvremena.

Gosti su poveli pogotkom Martiala u 19. minuti. Pucao je iz šesnaesterca u gornji lijevi kut, a loptu nije uspio zaustaviti Leroy. Nakon tog pogotka uslijedio je autogol. Berbatov se odlično snašao u gužvi ispred domaćeg vratara i loptu je poslao prema Abdallahu koji ju je nespretno pospremio u vlastitu mrežu.

Toure je u 60. minuti povećao vodstvo i postigao svoj prvi pogodak u Ligue 1. Rezultat je promijenio Sougou u 78. minuti. U igru je ušao sedam minuta ranije umjesto N'Sikula i pogodio za konačnih 1:3.

U ostalim utakmicama 28. kola francuske Prve lige, Bastia je pobijedila Nicu rezultatom 2:1. Gosti su od kraja prvog poluvremena igrali s jednim igračem manje, a deset minuta prije kraja utakmice ostali su na devet igrača.

Caen je također igrao s igračem manje, u 30. minuti Nangis je dobio crveni karton i domaćini su izgubili. Bordeaux je pobijedio tako što je povećao vodstvo udarcem s bijele točke u 95. minuti. Precizan je bio Rolan.

Reims je na domaćem terenu svladao Nantes rezultatom 3:1. Domaćini su poveli već u 14. minuti udarcem Bourillona, a pogađali su još Mandi i N'Gog. Jedini strijelac za goste bio je Bangoura, a od 43. minute igrali su s igračem manje.

Metz je izgubio u gostima od Rennesa rezultatom 0:1. Jedini pogodak za domaćine postigao je N'Tep u 20. minuti.