MAXtv Prva liga, 24. kolo, 08.03.2015, 15:00 h, Osijek, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 5.000

Branimir Korać • nedjelja, 08.03.2015.

Nakon više od šest godina posta Hajduk je stigao do pobjede u Osijeku. Nju je izborio teško u borbenom dvoboju u kojem je presudan bio pogodak Andrije Balića u samom finišu prvog poluvremena...

Više borben neko kvalitetan dvoboj odigran je u Osijeku gdje su i domaćin i Hajduk igrali u grču svjesni koliko su im bodovi važni. Na kraju zadovoljniji mogu biti gosti koji su odnijeli pobjedu što mogu zahvaliti Andriji Baliću.

Od početka susreta domaćin se postavio čvrsto i agresivno, Hajduk je većim dijelom bio na svojoj polovici, zatvarao prilaze prema Kaliniću i tražio priliku iz kontranapada.

Šorša i Vojnović nisu uspjeli pogoditi mrežu u prvih 15 minuta, a uskoro su započeli problemi za Stanka Poklepovića. U kratko vrijeme sredinom prvog poluvremena zbog ozljeda su igru morali napustiti Goran Jozinović i Anton Maglica čime je gostujući strateg ispucao već dvije izmjene i prije odlaska na odmor.

U samoj završnici prvog dijela Hajduk je stigao do vodstva iako ništa nije govorilo da bi se na odmor moglo otići s prednosti Splićana. Vršajević je odlično pronašao Vlašića koji gađa vratnicu, lopta se odbija do natrčalog Balića, a on postiže pogodak za 1:0 na odmoru.

U drugo poluvrijeme bolje ulaze Osječani koji odmah traže pogodak za poravnanje. Krenuo je domaćin agresivnije i otvorenije i u prvih 15 minuta drugog dijela stvorio nekoliko vrlo izglednih situacija od koji najizgledniju nije iskoristio Škorić kada je iz blizine pucao preko gola.

Hajduk se potpuno okrenuo prema čuvanju prednosti, tek u dva navrata opasnije je zaprijetio preko Vlašića, ali mu je ipak bilo važnije da sačuva vodstvo.

Osječani nisu imali dobru završnicu, nisu imali niti kvalitetno rješenje za probijanje gostujuće obrane i bili su sve dalje od remija. U 86. minuti Glavaš je umalo poravnao na 1:1, no pucao je malo pokraj gola.

Splićani tako ispunjavaju cilj i odnose sva tri boda s vrlo teškog gostovanja. Za razliku od domaćina, Hajduk je jednu od rijetkih prilika realizirao.