MAXtv Prva liga, 24. kolo, 09.03.2015, 18:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1.200

Borna Rupnik • ponedjeljak, 09.03.2015.

Dugo je u Kranjčevićevoj stajala "nula" na semaforu, da bi u samoj završnici iskusni Jerko Leko iskoristio udarac s bijele točke za pobjedu Lokomotive nad Rijekom.

Nakon dvije utakmice u četvrtfinalu Kupa, koje je momčad Matjaža Keka dobila s ukupnih 8:1, Lokomotiva i Rijeka susreli su se i u zadnjoj utakmici 24. kola hrvatskog nogometnog prvenstva.

Gosti s Kantride preuzeli su inicijativu, a Tomasov je u devetoj minuti zatresao mrežu, no suđeno mu je zaleđe. Nakon pola sata igre, isti je igrač još dva puta testirao Slugu, a Lokomotivin vratar zaustavio je potom i Leovca.

Ni u drugom poluvremenu nije viđena znatno drugačija slika, pokušao je zaprijetiti i Balaj, no mreža se nije tresla sve do 89. minute.

Tada je do pobjedonosnog pogotka stigla Lokomotiva, koja tijekom cijelog dvoboja nije mnogo pokazala prema naprijed.

Dvoboj Rukavine i Vešovića u kaznenom prostoru sudac je ocijenio dovoljnim za kazneni udarac za domaćine. U tri boda za Lokose pretvorio ga je Jerko Leko. Slovenski stručnjak na klupi Rijeke morao je zbog izraženog neslaganja s takvom odlukom na tribine.

U sudačkoj nadoknadi blizu je izjednačenju bio Tomečak, no njegov je udarac otišao pored gola.

Rijeka je tako ostala na čak 14 bodova od vodećeg Dinama, a Lokomotiva je preskočila Hajduk i opet zauzela treće mjesto. U sljedećem kolu Rijeka će na svom terenu ugostiti Zadar, a Lokomotiva će u goste Slaven Belupu.

• Obrisan korisnik10.03.2015. u 08:47
    Penal je cist samo za Mamicevu podruznicu,zgadili ste nogomet sa potkupljivanjem sudaca
  • Obrisan korisnik10.03.2015. u 08:44
    Križarić je lakrdijaš i on opstaje već godinama na ligi. Matoc napravio već sto sranja i uredno ostaje na listi sudaca prve lige. nema tu ništa čudno. kakvi đilkoši sude i čega sve ima, uostalom kao i u HNS-u šta se čudite ljudi.
  • Obrisan korisnik10.03.2015. u 08:27
    rukavina ni u jednom trenutku nije taknuo a kamoli kontrolirao loptu , vešović je bio bliži lopti, gradio se i zajedno su u naguravanju pali .. e ako je to penal ...