Magdeburg

Hamburg na domaćem parketu zaustavio pobjedničku seriju Magdeburga

Davor Kovačević • utorak, 10.03.2015.

Poslije 11 uzastopnih bundesligaških pobjeda (13 s Kupom) zaustavljena je serija Magdeburga na sjeveru Njemačke. U Hamburgu su naišli na pretvrd orah čime su ponovno propustili preuzeti treću poziciju.

Još od 15. studenog trajala je pobjednička serija rukometaša Magdeburga koji su u tom periodu nanizali čak 11 pobjeda u Bundesligi i još dvije u domaćem Kupu, a posljednja ekipa prije Hamburga koja je uspjela svladati Gladijatore bio je Lübbecke. Koštale su Magdeburg poraza greške pri kraju utakmice, ali i domaćin koji je još jednom potvrdio da mu bolje leže utakmice s najboljim klubovima Bundeslige.

Prilično izjednačeno se igralo u prvih 30 minuta u kojima je Hamburg imao +2 (10:8), da bi Magdeburg otvorio drugo poluvrijeme sa svojim najvećim vodstvom na utakmici (16:14). Tada je Hamburg napravio seriju 5-1 kojom je po prvi put poveo s tri gola razlike (20:17), no gosti su u pet minuta uhvatili priključak.

Gol za gol igralo se do posljednjih minuta odluke kada su presudile gostujuće greške. Magdeburg je propustio svoje prilike iz kontre, kasnije i iz sedmerca, a raspoloženi domaćin je sve to kaznio u posljednjih pet minuta.

Kod Hamburga je briljirao Lindberg postignuvši čak 12 pogodaka, dok je daleko ispod drugi strijelac domaćina bio Pfahl s pet. Bitter je imao lijepu večer na golu s 15 golova, Green je s druge strane bio nešto slabiji s 11 obrana, a po običaju Magdeburgovu listu strijelaca predvodio je Weber sa sedam golova.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913