Flensburg u drugom poluvremenu do očekivanih bodova, Löwen siguran kod Hannovera

Davor Kovačević • nedjelja, 08.03.2015.

Iako je dvije trećine utakmice slutilo na iznenađenje, ono se u Flensburgu ipak nije dogodilo. Nije se dogodilo ni u Hannoveru gdje je Löwen već u prvom dijelu napravio veći dio posla, dok se Lemgo vratio starim navikama.

SG Flensburg-Handewitt – SG BBM Bietigheim 31:25 (12:13)

Neočekivano dugo, punih 40 minuta, fenjeraš iz Bietigheima pružao je odličan otpor na sjeveru Njemačke. Europski prvak morao je dobrano stisnuti papučicu gasa kako bi se i službeno uknjižili unaprijed upisani bodovi protiv budućeg drugoligaša.

Žilav je bio Bietigheim sve do posljednje trećine utakmice. Do 18:18 kada je krenuo njihov pad, koji su domaćini vjerojatno očekivali i nešto raniije. Obrana Flensburga prisilila je goste na brojne izgubljene lopte, uključio se i Andersson na golu i domaćin je serijom od 10-2 u nešto više od desetak minuta otišao na nedostižnih 28:20.

Jakobsson se prometnuo u prvog Flensburgova čovjeka s osam golova, Eggert je šest puta tresao mrežu, a Andersson istu spašavao devet puta. Haller je s osam golova predvodio goste kojima od pomoći nije bilo ni 15 Stanićevih obrana, a koji, kako se preuranjeno pričalo, ipak nije otišao put Kuvajta.

TSV Hannover-Burgdorf – Rhein-Neckar Löwen 23:31 (13:18)

Odličnih desetak minuta drugog dijela prvog poluvremena bilo je dovoljno Löwenu da preokrene tijek događanja na parketu Hannovera. Domaćin je u 15. minuti poveo s 9:7, a već u 25. bio na -5 (11:16). Hannover više nije mogao ugroziti Lavove koji su do kraja utakmice odigrali bez pogreške.

Do nove pobjede, kojom je ostao uz bok Kielu, Löwen je predvodio Myrhol sa šest golova, Petersson je dodao pet, a gostujući vratari obranili su 14 udaraca. Hannover je imao nešto raspoloženije pojedince, Karason je bio najbolji s devet golova, Andreu Candau je pogodio sedam puta, a vratari Hannovera zaustavili su deset lopti.

TBV Lemgo – HC Erlangen 29:23 (14:9)

Brzo su se rukometaši Lemga vratili na kolosjek s kojeg su skrenuli u Berlinu u posljednjem kolu. Nova žrtva na putu prema bundesligaškom ostanku bio je Erlangen čije su šanse se gotovo minimalizirale već nakon 25 minuta kada je domaćin poveo s 12:5. Ipak, velikom serijom gosti su početkom nastavka smanjili na 13:14, a onda i dopustili ključnu seriju Lemga koji je otišao na 23:14 i prelomio susret.

Trostruki H ili Hornke, Hermann i Herth vodio je glavnu riječ kod Lemga s po šest golova. Beutler je pomogao s deset obrana, a gostima nije pomoglo ni 13 Katsigiannisovih obrana, kao ni devet golova Stranovskog i osam Rahmelovih.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913