Füchse poslužio Kielu kao zagrijavanje za Flensburg, čudesna večer Mikaela Appelgrena

Davor Kovačević • četvrtak, 12.03.2015.

Još u srijedu dan u Bundesligi, tjedan, mjesec, obilježio je vratar Melsungena Mikael Appelgrena koji je utakmicu završio s čudesnih 27 obrana. Füchse od papirnatog derbija nije uspio napraviti onaj pravi, na Kielovom parketu ostao je na -14.

THW Kiel – Füchse Berlin 32:18 (16:9)

Poslije poraza i ispadanja u domaćem Kupu već u četvrtfinalu, Kiel se vrlo brzo vratio starim navikama. Protivnik nije bio samo za odrađivanje posla prije europskih obaveza, no Zebre su bez ikakvih poteškoća odradile posao.

Probuđeni Füchse je na sjever Njemačke stigao sa sedam pobjeda u posljednjih osam utakmica u svim natjecanjima, a jasno je bilo i njima da će za podvig u Kielu trebati i najbolju svoju predstavu ove sezone. Ostale su Lisice daleko od toga. Već sami start utakmice usmjerio je utakmicu na Kielov mlin, domaći su poveli s 5:1 već nakon pet minuta igre. Kielova obrana potpuno je otupnila Füchseov napad koji je do 25. minute bio na tek četiri gola i već je tada pitanje pobjednika bilo riješeno. -11 (4:15) uspjeli su Berlinčani reducirati na 15:21 u 44. minuti, a to je samo naljutilo domaćine koji su dodali po gasu i novom serijom malo prije kraja otišli i do najvećih +15 (32:17).

Vujin je bio najbolji pojedinac Kiela sa sedam golova, Jicha je pratio s pet, Domagoj Duvnjak je zabio četiri, a vratarski dvojac Kiela skupio je 14 obrana. Nenadić je za goste postigao pet golova, a Stochl na golu upisao 11 obrana

MT Melsungen – TüS N-Lübbecke 32:23 (19:13)

Iako će svi igrači nakon pobjede iznad pojedinca izdići cijeli kolektiv, srijedu je u Melsungenu obilježio jedan čovjek. Mikael Appelgren odigrao je utakmicu života i utakmicu završio s čudesnih 27 obrana i 55 % učinkovitosti. Bez premca najzaslužniji čovjek uvjerljive Melsungenove pobjede.

Nešto više od 20-ak minuta Lübbecke je držao korak za domaćinima (12:13) kada je roletu odlučio spustiti švedski vratar . Domaći napad uspješno je kapitalizirao sve obrane svog vratara i serijom 7-1 osigurao 20:13 na startu drugog dijela što je bilo i više nego dovoljno da se Melsungen vrati na prvenstvenu poziciju koja garantira mjesto u Europi.

Uz birljantnog Appelgrena kod Melsungena se istaknuo i Allendorf s osam golova, dok je Marino Marić za domaću momčad postigao tri gola. Dissinger je bio prvi strijelac Lübbeckea s pet golova, Drago Vuković je dodao pet, a Nikola Blažičko je u 18 minuta skupio dvije obrane.

HBW Balingen-Weilstetten – VfL Gummersbach 29:28 (16:13)

Do važna dva boda koja su ih dodatno udaljila od opasne zone stigli su rukometaši Balingena. Nakon izjednačenih 25 minuta, Balingen se prvi put značajnije odvojio pri samoj završnici prvog dijela (15:11). Gummersbach je vrlo brzo stigao zaostatak, potom i potpuno okrenuo utakmicu povevši s 20:19. Tada je domaćin napravio novu 4-0 seriju i uspio zadržati prednost do kraja.

Santos je bio najraspoloženiji u domaćim redovima s devet golova, a nevjerojatno zvuči podatak da je svega pet obrana Balingenovih vratara ostalo nekažnjeno. Böhm i Hausmann su za goste zabili po šest golova, a Lichtlein je na golu zaustavio 12 udaraca.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913