Balić raspoložen u Wetzlarovoj pobjedi, Göppingen se iskupio za debakl u Kupu

Davor Kovačević • subota, 07.03.2015.

Ivano Balić nastavio je s vrlo dobrim igrama i još je jednom bio jedan od ključnih ljudi u pobjedi njegovog Wetzlara. Dan su u Bundesligi uspješno zaključili Göppingen i Gummersbach.

HSG Wetzlar – TSG Lu-Friesenheim 32:27 (20:11)

Dva uzastopna poraza stavila su breme pobjede Wetzlaru uoči gostovanja Friesenheima, momčadi koja je kvalitetu pokazala u prošlom kolu kada su se s lakoćom obračunali s Hamburgom. Do samog početka utakmice zbog bolesti je bio upitan nastup Ivana Balića za Wetzlar, a rukometni maestro je i takav nastavio u odličnom ritmu.

15-ak uvodnih minuta Friesenheim je držao korak za Wetzlarom kada ga je počeo gubiti. Domaćini su u velikoj seriji koju su predvodili Lipovina i Manaskov od 10:9 u sljedećih deset minuta otišli na 21:11 i već je tada utakmica bila gotovo odlučena. Ipak, Friesenheim je u 48. minuti unio malo neizvjesnosti smanjenjem na 23:26, ali je to bilo maksimalno što su mogli napraviti.

Iako nije bio među prvim strijelcima ekipe, igrač utakmice bio je Balić. Što zbog četiri pogotka, što zbog čak deset asistencija. Lipovina je bio najefikasniji u domaćim redovima sa sedam golova, vratari Wetzlara skupili su 14 obrana, gostujući tek šest, a Hauk je bio prvo Friesenheima ekipe s četiri gola

Göppingenu završnica kod Mindena, Gummersbachu lokalni derbi

TSV GWD Minden – FRISCH AUF! Göppingen 24:26 (15:15)

Težak poraz preko tjedna u Magdeburgu nije ostavio značajnijeg traga na rukometašima Göppingena. Izjednačena bitka vodila se na Mindeovu parketu do samog kraja utakmice. 20:17 imali su domaćini u 38. minuti utakmice i do kraja postigli tek četiri pogotka. Jasno, nedovoljno za izbjeći poraz.

Schiller je predvodio goste s osam pogodaka, dok su s druge strane po pet puta pogađali Oneto Zuniga i Niemeyer. Indisponiranog Prošta na vratima Göppingena zamijenio je Marinović i u 45 minuta skupio devet obrana, dok su domaći vratari skupili zajedno 13 obrana.

VfL Gummersbach – Bergischer HC 31:28 (17:15)

Lokalni derbi u rasprodanoj Scwalbe areni otišao je na stranu Gummersbacha. Još u 42. minuti Bergischer je na svom kontu imao dva pogotka viška (23:21), a onda u sljedećih deset minuta postigao dva gola i primio šest. Gummersbach je u posljednjim minutama utakmice uspio sačuvati stečenu prednost.

Najraspoloženiji kod Gummersbacha bili su Santos sa sedam i Von Gruchalla sa šest golova. Velik obol pobjedi dali su i vratari koji su zaustavili 20 udaraca gostiju koje je, pak, predvodio Szilagy sa sedam golova, dok su vratari Bergischera imali 12 uspješnih intervencija.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913