MAXtv Prva liga, 25. kolo, 14.03.2015, 15:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 16.000
Dinamo

Machado volejem u četvrtoj minuti sudačke nadoknade spasio Dinamo od poraza na Poljudu

Niko Rukavina • subota, 14.03.2015.

U najvećem derbiju hrvatskog nogometa, nogometaši Hajduka ni u osmoj uzastopnoj utakmici nisu uspjeli svladati Dinamo. Hajduk je na Poljudu do 94. minute imao prednost od 1:0 kada se ukazao Paulo Machado i sjajnim volejem Dinamu donio bod.

HNL-ova „utakmica svih utakmica“ nije opravdala očekivanja, ali je ponovno ponudila uzbudljivu završnicu. U posljednjem derbiju na Poljudu, Dinamo je preokrenuo Hajduk dvama pogocima u sudačkoj nadoknadi, a danas je u 94. došao do pogotka kojim je anulirao prednost domaćina iz 74. minute. Dinamo i dalje ne zna za poraz u ovoj sezoni HNL-a.

Hajduk je istrčao u 4-2-3-1 formaciji. U špici napada startao je Artem Milevski, a iza njega su stajala dva 17-godišnjaka, Nikola Vlašić i Andrija Balić. Na desnoj strani ofenzivnog veznog reda našao se Avdija Vršajević.

Dinamo je je također istrčao s dva juniora, Ante Ćorićem i Ivanom Fiolićem na ofenzivnim pozicijama, a na mjestu centarfora startao je 19-godišnji Marko Pjaca, umjesto očekivanog Angela Henriqueza koji se pridružio "koloniji" ozlijeđenih igrača Modrih.

Obje su momčadi na otvaranju utakmice bile vrlo rastrčane. Dvoboj je bio dosta borben uz nekoliko pokušaja s obje strane, ali bez konkretnih prigoda. Prvu veliku šansu imao je Pjaca tek u 31. minuti utakmice kada se sjurio s lijeve strane prema golu Hajduka, ali mu je Lovre Kalinić uspio obraniti udarac iz blizine.

Što je poluvrijeme više odmicalo to je Dinamo više dolazio pred Hajdukov kazneni prostor no nije uspio probiti kompaktni defenzivni blok domaćina. Bijeli su se u prvom poluvremenu orijentirali na pokušaje iz prekida, ali bez i jedne konkretnije prigode.

Početkom nastavka u igru je za Dinamo umjesto neprimjetnog Fiolića ušao Armin Hodžić. Veliku prigodu Zagrepčani su imali u 59. minuti. Pjaca je ponovno napravio „nered“ na desnoj strani Hajdukove obrane, uposlio je Juniora Fernandesa koji sa šest metara snažno puca preko gola.

U sljedećem napadu, Hajduk je iz slične situacije pokušao na suprotnoj strani, ali Vršajevićev udarac također nije išao u okvir gola. I, kada se činilo da su se obje ekipe pomirile s „nulom“, Hajduk je došao do pogotka.

Mijo Caktaš je centrirao do Sušića koji povratnom loptom pronalazi Balića, a mladi Hajdukov ofenzivni vezist, zabija u četvrtoj uzastopnoj utakmici, za veliko vodstvo Splićana.

Caktaš, koji je u igru ušao u 66. minuti i unio je živost u igru Hajduka, odmah nakon pogotka mogao je potpuno dotući Modre, međutim, udarac mu je otišao kraj gola.

I kada se činilo da će Hajduk napokon doći do pobjede nad Dinamom, Paulo Machado je u 94. uhvatio odbijenu loptu i neobranjivim volejem desnicom ponovno bacio Poljud u očaj.

• Obrisan korisnik15.03.2015. u 11:29
    Naša je nesrića šta ćemo Maloču morat gledat do kraja karijere na Poljudu...sad mu je 25, znači još bar dugih osam godina...
  • Obrisan korisnik14.03.2015. u 23:58
    hajdukovac sam i uvik bi bilo lipo dobit dinama, ali budimo realni skoro 30 bodova viška, nemamo šta pričat..jedino dobro je šta igraju ovi mlađi i vidi se da znaju i da ce bit vrhunski igrači, njih triba cijenit i zadržat a ne ove maloče i slične..na stranu sve, jedva čekam iduću sezonu kad završi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik14.03.2015. u 19:13
    Pjacino je bilo iskosa, Fernandezova prilika je bila puuuno bolja. Opet, Špaco je očekivano digao Vršajevića visoko na Taravela, što da pokuša tako napasti, što da Pjacu, koji je dosta ulazio sa lijeva malo vrati nazad, ali ako ćemo pričati o nekom "trenerskom poslu" (mada ga realno i nije bilo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik14.03.2015. u 18:59
    derbi je realno trebao završiti 0:0 jer je to ono kaj se vidjelo na terenu. ne razumijem da netko može reći da je derbi bio dobar. čak bi rekao da nije bio niti gledljiv i to pripisujem dinamu jer je kao objektivno puno jača momčad morao bolje to sve iskontrolirati. defanzivno je bilo dobro, bez... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik14.03.2015. u 18:52
    pa mislim da je po pisanju jasno da je zajebancija u pitanju, jer s obzirom na stanje ovo je izgubilo derbi status nekakav pa se možemo i šaliti s tim jer nisam se živcirao previše. iako, možda i nije najgori dvoboj između njih kakvih je znalo biti, nije niti najbolji. dakle neka osrednjost, a kako... [više na forumu]