MAXtv Prva liga, 25. kolo, 13.03.2015, 18:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500

Branimir Korać • petak, 13.03.2015.

Nogometaši Splita odnijeli su sva tri boda s gostovanja u Kranjčevićevoj gdje su svladali domaći Zagreb s 2:1. Domaćin je igrao praktički cijelu utakmicu s igračem manje nakon isključenja Gabrijela Bobana...

Robert Mudražija
38'
8
Alen Jurilj
64'
18
Domagoj Muić
64'
Marko Rog
73'
14
Goran Roce
80'
25
Dario Rugašević
90'+2'
Zoran Vulić

Pjesnici već neko vrijeme nemaju sreće sa sudačkim odlukama, a repovi će se vući i nakon poraza u domaćem susretu protiv Splita. Već u devetoj minuti ostali su bez isključenog Gabrijela Bobana i to je odredilo tijek susreta.

Sve se zakuhalo nakon što je sudac Zebec pustio igru poslije dvoboja između Brune Bobana i vratara Zagorca koji je napravio prekršaj na 30 metara, uslijedili su prosvjedi i gužva, a najdeblji kraj izvukao je Gabrijel Boban zbog navodnog udaranja glavom Tomislava Barbarića koji je pao na travnjak kao pokošen.

Prosvjedi nisu pomogli domaćinu koji je morao nastaviti s igračem manje što je Split iskoristio u 17. minuti.

Nakon kombinacija pred kaznenim prostorom domaćina, Antonio Mršić odlično je pucao s nekih 18 metara, pogodio suprotni kut domaćeg gola i Livaković je morao po loptu u mrežu.

Bez obzira što je domaćin igrao s igračem manje, nije se predao i nagrađen je u 25. minuti. Stepčić je izveo udarac iz kuta, a u gužvi se najbolje snašao Kolinger koji poravnava na 1:1.

Do kraja prvog dijela uopće se nije osjetilo da Splićani imaju igrača više na terenu, a u završnici je Krovinović propustio realizirati lijepu priliku za preokret.

U drugi dio gosti su ušli agresivnije, kombinirali su i tražili pogodak, a on je stigao u 59. minuti. Nakon ubačaja s lijeve strane lopta je došla do Radotića koji je vraća u sredinu Bagariću, a ovaj snažno iz blizine pogađa mrežu.

Do kraja susreta rezultatskih promjena više nije bilo iako je Zagreb u zadnjih 15 minuta bio dodatno oslabljen jer je Šulc zaradio ozljedu, prava na zamjenu više nije bilo i taka ozlijeđen tek je sudjelovao na travnjaku.

• Obrisan korisnik14.03.2015. u 08:11
    sudac od svega što nije dosudio (isključenje zagorca , dva penala za ST) vidi samo leđima okrenut udaranje ...katastrofa
  • nikoništ13.03.2015. u 21:57
    Predsjednice Mediću potjeraj trenera Medića. U 4 utakmice gol razlika je 1:14. Vrijeme je za ostavku.