Josip Piršljin • subota, 14.03.2015.

Cagliari je bio vrlo blizu osvajanja sva tri boda protiv Empolija, no pobjedu je ispustio u zadnjim trenucima. Na putu prema još jednom naslovu prvaka Italije Juventus je uspješno prošao gostovanje na Siciliji. Palermo je pružio dobar otpor, no ipak je minimalno izgubio.

Loši rezultati u zadnje vrijeme rezultirali su smjenom Gianfranca Zole na klupi Cagliarija. Za "spasitelja" je doveden Zdenek Zeman i češki je stručnjak osvojio bod u prvoj utakmici na klupi nove momčadi. Cagliari je na svom terenu odigrao 1:1 protiv Empolija.

Hrvatski napadač Duje Čop nije bio u početnoj postavi ekipe sa Sardinije, no ušao je u 74. minuti. Cagliari je jedini pogodak na utakmici postigao u 20. minuti kada je odmjerenim udarcem mrežu Sepea pogodio Joao Pedro, a šok za domaće navijače uslijedio je u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je precizan za Empoli bio Vecino.

Uoči uzvrata osmine finala Lige prvaka protiv Borussije Dortmund, Juventus je gostovao na stadionu Renzo Barbera. Otvorilo se 27. kolo Serie A, a crno-bijeli su novom pobjedom napravili još jedan korak ka obrani titule. U sastavu Palerma hrvatski veznjak Mato Jajalo dobio je zadnjih pola sata.

Allegri se za ovaj susret vratio 3-5-2 postavi s čuvenom trojkom Chiellini - Bonucci - Barzagli u zadnjoj liniji. Umjesto Pirla u sredini je zaigrao Sturaro, dok je u početnoj postavi Vidala zamijenio Pereyra, no Čileanac je kasnije dobio priliku. Iachini se na suprotnoj strani odlučio za argentinski napad - Vazquez i Dybala.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a jedini je pao u 70. minuti. Deset minuta ranije Llorentea je u špici Juventusa zamijenio Morata što se pokazalo presudnim za pobjedu Stare dame.

Španjolac je bio strijelac nakon sjajne asistencije Marchisija. Morata se oslobodio čuvara i snažnim, ali preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio daljnji kut Sorrentina. To je bilo dovoljno da Bianconeri upišu nova tri boda na putu prema novom Scudettu.