Roma
Roma 0:2(0:0) Sampdoria
Sampdoria

Josip Piršljin • ponedjeljak, 16.03.2015.

Kriza Rome traje i dalje. Momčadi Rudija Garcije u 27. je kolu Serie A na svom travnjaku ugostila Sampdoriju i izgubila 2:0 čime je opasno ugrozila sadašnju poziciju.

Sampdoria, koju vodi srpski stručnjak Siniša Mihajlović, pobijedila je i treći put zaredom u talijanskom prvenstvu. Sastav iz Genove gostovao je na Olimpicu kod Rome i slavio 2:0 pogocima u drugom poluvremenu, a pomoglo je i isključenje Keite.

S nova tri boda Sampdoria se izjednačila s Fiorentinom na prvenstvenoj ljestvici, te je i dalje u igri za pozicije koje vode u Europsku ligu, a niti Liga prvaka nije isključena. Roma je pak, od konkurenta za naslov prvaka, došla do situacije da mora spašavati drugo mjesto kojemu se na samo jedan bod manje približio gradski rival Lazio.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka niti na jednoj strani, a mreža se na Olimpicu prvi put zatresla nakon sat vremena igre. Na asistenciju Romagnolija pogodak je postigao De Silvestri i donio prednost gostima.

Pokušala je Roma brzo uzvratiti, no Sampdoria je zabila još jednom. U 78. minuti proradila je "južnoamerička veza". Brazilac Eder asistirao je Kolumbijcu Murielu i priča u Rimu je završila. Da sačuvaju svoju prednost, igračima Sampdorije pomogao je Keita koji je u manje od minute dobio dva žuta kartona.