Josip Piršljin • ponedjeljak, 16.03.2015.

Vrlo uzbudljivu završnicu utakmice vidjeli su gledatelji u Firenci gdje su domaći nogometaši preokrenuli protiv Milana. Lazio je gostovao u Torinu i upisao petu pobjedu zaredom u Serie A.

Milan je bio vrlo blizu ostvariti veliku pobjedu u 27. kolu talijanskog nogometnog prvenstva. Rossoneri su do 83. minute vodili protiv Fiorentine na gostovanju, ali na kraju nisu uzeli niti bod. Fiorentina nastavlja lov na treće mjesto, dok će Milan ostati na sredini ligaške tablice.

Montella ovog puta nije uvrstio Milana Badelja u početnu postavu, no na poluvremenu je pokušao osvježiti svoju ekipu bacivši u igru njega i Joaquina. Inzaghi je, pak, krenuo s Destrom u špici, a iza njega su bili Honda i Menez.

U prvom poluvremenu mreže se nisu tresle na stadionu Artemio Franchi, no desetak minuta nakon početka drugog dijela gosti su poveli. Na asistenciju Bonaventure, precizan je bio Destro i doveo je Milan u vodstvo. Fiorentina je poslije toga pritisnula i pokušala doći do izjednačenja što joj je uspjelo u 83. minuti kada je glavom zabio Rodriguez. Nedugo potom potpuni preokret dovršio je Joaquin, također glavom na asistenciju Pasquala.

Vrlo dobru formu u zadnje vrijeme Lazio je nadogradio pobjedom u Torinu protiv istoimenog domaćina. Rimljani su slavili 2:0 i tako se odvojili na trećem mjestu, te su sve bliže gradskom rivalu Romi koja drži drugu poziciju.

Torino se dosta dugo držao, na Olimpijskom stadionu u Torinu nije bilo golova sve do 71. minute, no tada se "ukazao" Felipe Anderson i donio prednost Biancocelestima. Sjajni Brazilac u strijelce se upisao i sedam minuta kasnije čime je Lazio potvrdio svoju pobjedu, petu u nizu u prvenstvu.