Verona
Verona 2:0(1:0) Napoli
Napoli

Josip Piršljin • nedjelja, 15.03.2015.

Mini rezultatska kriza Napolija nastavila se i u 27. kolu Serie A. Benitezova momčad izgubila je na gostovanju u Veroni od dotad 15. ekipe prvenstva.

Nakon poraza od Torina i remija s Interom, Napoli je novo razočaranje svojim navijačima priredio na stadionu Marc'Antonio Bentegodi. Tamo je domaća Verona slavila 2:0 i time onemogućila Napoli da se barem privremeno vrati na treću poziciju.

Prvo ime susreta bio je Luca Toni koji je zabio jedina dva pogotka na utakmici i tako osigurao Veroni tri boda koja će joj itekako dobro doći da izbjegne borbu za ostanak. Ivan Strinić nije bio u konkurenciji Napolija za ovaj susret, a od hrvatskih igrača nastupio je Ivan Martić zadnjih pet minuta za Veronu.

Benitez je na klupi ostavio Callejona i Higuaina, a morao je za njima posegnuti kada je njegova ekipa već gubila 2:0. Prvi pogodak Toni je postigao već u sedmoj minuti kada je izigrao gostujuću obranu i zabio Andujaru.

Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću domaćih, a ubrzo nakon početka nastavka Toni je drugi put bio strijelac. Po strani je prošao Islanđanin Hallfredsson i u sredini šesnaesterca pronašao Tonija koji iz teške pozicije uspijeva dobro zahvatiti loptu za 2:0 što je bio konačni rezultat.