MAXtv Prva liga, 26. kolo, 20.03.2015, 18:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2.000
Suci: Marijo Strahonja, Ivica Modrić, Krunoslav Ambrinac

Skromna utakmica u Gradskom vrtu, Osijek i Rijeka odigrali bez pogodaka

Branimir Korać • petak, 20.03.2015.

Prvi susret 26. kola donio je vrlo malo dobrog nogometa, a u njemu su Osijek i Rijeka odigrali bez pogodaka. Riječani su bili opasniji protivnik, ali nije uspjeli poslati loptu u Mikulićevu mrežu...

Osječani mogu biti puno zadovoljniji bodom u dvoboju protiv Rijeke koji je ostavio posjetitelje u Gradskom vrtu razočarane. Borbenosti na obje strane nije nedostajalo, međutim nedostajalo je itekako kvalitete u igri.

Obostrano puno pogrešaka, krivih dodavanja i nedostatka ideje u igri prema naprijed obilježili su ovaj dvoboj, a posebno prvih 45 minuta tijekom kojih nije viđeno gotovo ništa.

Riječani su se pokušali nametnuti u sredini terena dok je Osijek pokušavao preko bokova i u tih 45 minuta praktički sve što je iole mirisalo na neku opasnost dolazilo je nakon ubačaja s bokova. Drugi problem je što nikog nije bilo na tim ubačajima.

Drugo poluvrijeme ponudilo je više uzbuđenja, posebno pred golom Zvonimira Mikulića dok su Osječani s druge strane ostajali bez rješenja kada bi došli do nekih 25-30 metara od gola gostiju.

Prva opasnija situacija na susretu umalo je završila pogotkom. U 54. minuti dosuđen je slobodni udarac na 18 metara za domaćina, izveo ga je Filip Bradarić, a niska lopta odsjela je na vratnici. Mikulić je kasno vidio dolazak lopte i ne bi je stigao da je išla koji centimetar bliže mreži.

Tri minute kasnije još jedna opasnost pred domaćim golom. Hristov je vratio loptu u sredinu iako se činilo da je ona završila u gol-autu, Mikulić je neodlučno krenuo prema njoj i samo ju je odbio do Alexa koji nije bio spreman za ovaj poklon i upropastio je čisti zicer.

Uslijedilo je razdoblje bez izrazitih prilika, a prva sljedeća stigla je u posljednjih deset minuta kada je nakon ubačene lopte u peterac Mitrović ostao potpuno sam, no lopta je bila mrvicu previsoka i stoper Riječana nije ju uspio idealno zahvatiti te je pucao preko gola.

Bilo je to ujedno i posljednje uzbuđenje nakon susreta koji nije mogao zadovoljiti niti trenere, a niti gledatelje.