Josip Piršljin • subota, 21.03.2015.

Poslije ispadanja od Juventusa u Ligi prvaka, Borussia Dortmund je "rane zaliječila" u domaćem prvenstvu. Na gostovanju je pobijedila Hannover i nastavila uzlazni put na ljestvici.

Ispadanje u Ligi prvaka ipak nije ostavilo preveliki trag na igri Borussije. Žuto-crni su pobijedili u 26. kolu Bundeslige i nastavili su s bijegom s dna tablice gdje su bili na početku proljetne polusezone. Kloppova momčad je bila uspješna u Hannoveru.

Borussia je do početnog pogotka došla u 19. minuti, ponovno su dobro surađivali Reus i Aubameyang, njemački reprezentativac je bio asistent, a gabonski strijelac. Do kraja prvog dijela Stindl je uspio izjednačiti, no potom su Kagawa i još jednom Aubameyang donijeli 3:1 vodstvo gostima. Stindl je pred kraj samo smanjio poraz Hannovera.

Posljednjeplasirani Stuttgart pobijedio je na svom terenu Eintracht, no niti to mu nije pomoglo da se makne s dna tablice. Momčad iz Frankfurta je povela u 51. minuti preko Seferovića, no potom je Ginczek zabio dva gola za domaće. Pobjedu Švaba potvrdio je Maxim deset minuta prije kraja.

Bodove su podijelili Köln i Werder, te su ostali četiri boda udaljeni na tablici. Sastav iz Bremena stupio je u prednost u 27. minuti, precizan je bio Selke. Činilo se kako će Werder odnijeti "puni plijen" sa stadiona Rhein Energie, no u 88. minuti je Lehmann poravnao iz penala.

Freiburg je ugostio Augsburg na stadionu Schwarzwald i uspio pobijediti golovima u zadnjih 20 minuta. Najprije je mrežu Hitza pogodio Schmid, a za konačnih 2:0 strijelac je bio Petersen. Freiburg će zahvaljujući pobjedi skočiti na 15. mjesto, dok je Augsburg šesti.

Predzadnji na tablici ostaje Paderborn. Momčad za koju je Srđan Lakić odigrao svih 90 minuta remizirala je s Hoffenheimom. Na Benteler Areni nije bilo pogodaka, a gosti su od 65. minute bili s igračem manje jer je Bičakčić dobio drugi žuti karton.

• cameosis21.03.2015. u 22:24
    meni je neshvatljivo da eintracht ne zna sačuvati prednost, to je za popizditi ... 18 bodova tako je izgubljeno nakon vodstva ... ej, treće mjesto na ljestvici!!!! u.p.m.