MAXtv Prva liga, 28. kolo, 10.04.2015, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1.850

Branimir Korać • petak, 10.04.2015.

Nogometaši Osijeka vraćaju se neporaženi s gostovanja kod Lokomotive nakon što su u otvorenoj i zanimljivoj utakmici odigrali 2:2. Lokomotiva je dva puta imala prednost, ali oba puta su se Osječani vratili u utakmicu...

Momčad Tomislava Ivkovića ima problema u obrambenoj fazi, lako dopušta protivniku ulazak u prilike i postizanje pogodaka, a to se događalo i u susretu protiv Osijeka. Dva puta je Lokomotiva vodila, ali oba puta je Osijek iskoristio obrambene pogreške i uspio odnijeti bod.

Od početka susreta igralo se otvoreno i Osječani su rano prijetili preko Aljoše Vojnovića, no Simon Sluga nije morao po loptu u mrežu.

Na drugoj strani dosta nereda radio je raspoloženi Bartolec kojem je prvo Lončarić obranio pokušaj, zatim je asistirao Rukavini koji sa sedam-osam metara nije uspio dobro zahvatiti loptu i ona je otišla nekontrolirano preko gola.

U 28. minuti Lokomotiva je stigla do prednosti. Kolar je kratko na desnoj strani dao loptu za Bartolca koji odlično ubacuje prema Rukavini, a ovaj s ruba peterca iz voleja vara Lončarića.

U samoj završnici prvog poluvremena mogla je Lokomotiva udvostručiti prednost, sam prema Lončariću išao je Bručić, uspio ga je prebaciti, ali pokušaj je bio prejak i lopta je otišla preko gola.

Drugo poluvrijeme Osijek otvara pogotkom. Tek što je ušao u igru Sasha Aneff poravnava na 1:1 nakon što je Barišić odlično ubacio iz kornera, Platero glavom poslao loptu prema mreži, a Aneff iz blizine potvrdio pogodak.

Međutim niti minutu nije trajalo slavlje gostiju. Iz prvog naleta na drugoj strani Franko Andrijašević dobro je reagirao i kaznio dekoncentraciju kod gostiju te prebacio Lončarića za povratak prednosti na stranu domaćina.

Iako je Osijek krenuo po poravnanje, Lokomotiva je imala čistu priliku za bijeg na dva razlike u 65. minuti. Bartolec je već prevario i Lončarića, ali Platero je s gol linije izbio loptu.

Nakon tog promašaja uslijedila je kazna na drugoj strani, Glavaš je odlično ubacio za potpuno samog Vojnovića koji atraktivno glavom pogađa za 2:2.

Do kraja susreta viđeno je nekoliko poluprilika na obje strane, ali promjena rezultata nije bilo.