MAXtv Prva liga, 28. kolo, 12.04.2015, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 3.500
Suci: Jurica Mihalj, Jerko Crnčić, Goran Loparac

Slaven Belupo u susretu s liderom ostao neporažen na domaćem terenu

Sportnet • nedjelja, 12.04.2015.

Slaven Belupo i Dinamo su u Koprivnici utakmicu po osmi puta završili neriješeno. Rezultatom 0:0 Dinamo i dalje ne zna za poraz, dok je Slaven Belupo ovim bodom samo potvrdio svoju sve bolju igru i upisao šestu uzastopnu utakmicu bez poraza na domaćem terenu.

Prepun Gradski stadion u Koprivnici najavio je dobru atmosferu u proljetnom ogledu sedmoplasirane i prvoplasirane momčadi Prve HNL, no u Koprivnici je sve ostalo na nerealiziranim loptama i osmoj neriješenoj utakmici.

Domaćini su dobro otvorili utakmicu i Dinamo se do šeste minute nije približio Slavenovim vratima. Uspio je tada Pinto doći u kazneni prostor, pucati prema Picaku, ali kapetan Grgić spasio je situaciju. Tri minute kasnije domaćini imaju priliku za vodstvo. Mišić je pucao prema golu, ali obranio je to Eduardo.

Probudili su se tada i Dinamovi navijači i počeli bodriti Zagrepčane, ali nije pomoglo. Napadao je Dinamo Picakova vrata, Slaven nije ostao dužan, no obrambene linije obje momčadi dobro su funkcionirale.

Najizglednije prilike gosti su imali sredinom drugog poluvremena. U četiri minute odigrali su dvije lijepe akcije, ali lopta nije htjela u mrežu. Prvo je u 20. Vukojević u gužvi pred domaćim vratima glavom pucao prema golu, ali Picak je obranio. Četiri minute kasnije Ćorić je izveo udarac iz kuta, Šimunović je primio tu loptu i pucao prema Picaku, ali sjajan je ponovno vratar Farmaceuta.

Slaven Belupo, s druge strane, najizgledniju priliku imao je u prvoj minuti nadoknade nakon prvog dijela. Crepulja je došao na nekoliko metara od gola, pucao iskosa u desni kut, ali Eduardo je obranio svoju mrežu. Na predah su tako otišli s 0:0.

Dinamo je u drugom poluvremenu opasnije zaprijetio vratima domaćina pa su Farmaceuti u prvih 15 minuta drugog dijela odigrali tek jednu pravu akciju. U 51. Brlek je sjajno namjestio Mišiću koji je pucao ravno u ruke Eduarda.

Veliku priliku za vodstvo propustio je Fernandes u 64. Bio je u kaznenom prostoru, dobio lijepu loptu, pucao glavom, ali nedovoljno precizno. Lopta je otišla pored desne stative, a domaći vratar nije imao puno posla. Gosti su nakon tog promašaja malo popustili u igri i dozvolili domaćinima da ih malo pritisnu u napadu.

Sredinom prvog poluvremena probudili su se nakratko i koprivnički navijači i počeli glasno bodriti svoje igrače. Slaven je nakratko pritisnuo Dinamo, ali ponovno bez pogodaka.

Do kraja utakmice su i gosti i domaćini imali još prilika za pogodak, ali na semaforu je na kraju utakmice stajalo 0:0, a Dinamo i Slaven Belupo su podijelili bodove.

• Obrisan korisnik12.04.2015. u 19:29
    Čestitke dinamu, dali su sve od sebe ali jednostavno nije išlo na teškom gostovanju.