MAXtv Prva liga, 29. kolo, 18.04.2015, 19:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1.300
Suci: Ivan Bebek, Tomislav Petrović, Miro Grgić
1:1(0:1) Split
Sokol Cikalleshi 29'
Split

Josip Piršljin • subota, 18.04.2015.

Subotnji program MAXtv Prve lige zaključili su Istra 1961 i Split međusobnim susretom. U Puli nije bilo pobjednika, završilo je 1:1, a zadovoljniji će sigurno biti domaći nogometaši.

Antonio Mršić
88'
25
Dario Rugašević
90'+3'

Zoran Vulić

Puljani i Splićani podijelili su bodove na stadionu Aldo Drosina. Crveni su bez petorice prvotimaca vodili protiv zeleno-žutih sve do 83. minute, no tada su ispustili prednost, Istra je iz jedanaesterca došla do izjednačenja i boda koji će joj odlično doći u borbi za ostanak u ligi.

Istra je ugostila Split nakon dvije pobjede u prvenstvu i nadala se nastavku pozitivnog niza, a gosti su u lovu na Europu, te su im bodovi također itekako bitni. Pamić je počeo s Radonjićem u špici, a iza njega su bili Jo, Franjić i Zvonko Pamić. U sastavu Splita zaigrala su četvorica igrača koja su prije nosila zeleno-žuti dres - Woon, Roce, Barbarić i Blagojević, Belle je "otpisan".

Početak utakmice nije ponudio uzbudljiv nogomet, a prvu priliku imali su domaći kada je u 11. minuti Radonjić pucao opasno s ruba šesnaesterca, ali ipak previsoko. Pola sata trebalo je Splitovcima da kreiraju ozbiljniju šansu i odmah su došli do vodstva.

Obrana Istre nije dobro reagirala, te je pustila Cikalleshija da odmjerenim udarcem pronađe mrežu Drevena za 0:1. Mogli su gosti povećati svoje vodstvo nedugo potom, ali u tome im se ispriječila stativa. Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih zanimljivosti, tek jedan pokušaj Franjića iz daljine.

U nastavku utakmice Istra je bila nešto poduzetnija i opasnija za vrata Zagorca, no nedostajalo je konkretnosti u završnicama akcija. Split se povukao i dobro branio, ali ipak je crvena obrana popustila. U 83. minuti Jordan je u duelu s Vrgočem izborio kazneni udarac za domaće, a precizan s bijele točke bio je Radonjić koji je tako donio bod zeleno-žutima.