Branimir Korać • subota, 25.04.2015.

Šest poslijepodnevnih susreta Premiershipa donijelo je bod Liverpoolu te po tri velika boda Hullu i Leicesteru. Od hrvatskih internacionalaca na travnjaku su bili Dejan Lovren i Andrej Kramarić...

Liverpool želi u borbu za Ligu prvaka, ali s ovakvim nastupima teško će uhvatiti priključak. Na gostovanju kod West Bromwich Albiona ostao je bez pogotka i bez pobjede i morao se zadovoljiti remijem.

Unatoč tome što je imao inicijativu, bio opasniji, nije uspio probiti domaći zid i poslati loptu iza leđa Myhilla. Bila je to velika utakmica za Stevena Gerrarda koji je upisao 500. nastup u Premierligi i to svih 500 u dresu Redsa,.

U prvih sat vremena gotovo da nije bilo uzbuđenja, a onda je Liverpool umalo poveo. U 63. minuti Balotelli je dobro pucao i pogodio gredu da bi dvije minute kasnije Dejan Lovren spašavao na drugoj strani. Škrtel je loše očistio loptu ispred svojeg gola, ona je došla do Morrisona koji puca, ali Lovren čisti s gol linije.

Lovren je odigrao svih 90 minuta u redovima gostiju koji tako ostaju šest bodova iza četvrtog mjesta.

Četvrta uzastopna pobjeda odvela je Leicester iz zone ispadanja. Na gostovanju kod Burnleya slavio je s minimalnih 1:0 i nakon dugo vremena napustio je jednu od tri posljednje pozicije.

U 59. minuti domaćin je dobio kazneni udarac nakon što je u 16 metara srušen Taylor, ali Ings pogađa vratnicu. Kazna je stigla ekspresnom, 60 sekundi kasnije gosti su poveli pogotkom Vardyja.

Neposredno nakon što su gosti poveli, na travnjak je ušao i Andrej Kramarić koji je tako odradio posljednjih pola sata.

Hull još uvijek igra bez Nikice Jelavića koji se oporavlja od ozljede, a u gostima kod Crystal Palacea stigao je do prekida negativne serije i vrlo vrijedne pobjede. Oba pogotka za goste postigao je Dame N'Doye.

Swansea je gubio na gostovanju kod Newcastlea od 20. minute zahvaljujući golu Pereza, ali uspio se oporaviti i doći do preokreta. Oliveira, Sigurdsson i Cork donijeli su gostima preokret na 3:1, a u završnici je De Jong samo postavio konačnih 3:2.

Connor Wickham golom u prvoj minuti šokirao je Stoke na Britanniji, ali domaćin se ipak uspio oporaviti i poravnati preko Charlieja Adama. Ipak, do pobjede nije uspio doći, do kraja susreta ostalo je tih 1:1.

Pogodaka nije bilo u Londonu na Loftusu gdje su QPR i West Ham odigrali neodlučeno uz promašeni kazneni udarac Charlieja Austina uz 23. minuti. Niko Kranjčar nije ulazio u igru.