Premiership, 34. kolo, 25.04.2015, 13:45 h
Southampton
Southampton 2:2 Tottenham
Tottenham

Mihaela Bradovski • subota, 25.04.2015.

Nogometaši Southamptona propustili su priliku preskočiti Tottenham na prvenstvenoj ljestvici i dohvatiti petu poziciju. U međusobnom dvoboju vodili su u dva navrata, ali u oba slučaja je Tottenham uspio doći do poravnanja i na kraju boda...

Još jedan u nizu važnih dvoboja u Premiershipu otvorio je 34. kolo, a u njemu su se sastali Southampton i Tottenham. Southampton je na svom travnjaku tražio tri boda s kojima je mogao preskočiti današnjeg protivnika, no nije ih uspio uzeti.

Talijan Graziano Pelle dva puta je donosio prednost domaćoj momčadi, ali oba puta je Tottenham imao spreman odgovor i uspio se vratiti u utakmicu te je Mauricio Pochettino ostao neporažen u svom povratku na St. Mary's.

Domaćin je do vodstva stigao u 28. minuti kada je talijanski napadač iskoristio pogrešku Bena Daviesa, došao prije do lopte i gurnuo ju u mrežu pokraj Huga Llorisa.

Nakon boljeg početka susreta od strane domaćina, primljeni pogodak malo je protresao uspavani Tottenham koji je uspio doći do poravnanja u 42. minuti. Dier je odlično ubacio u kazneni prostor, a Erik Lamela glavom je poslao loptu u mrežu.

Na odmor se otišlo s tih 1:1, a Southampton je do novog vodstva stigao u 64. minuti kada je ponovno precizan bio Pelle. Ovaj put odličan centaršut uputio je Long, a Pelle je nadskočio čuvara i sjajnim udarcem vratio domaćina u vodstvo.

Međutim kratko je trajalo zadovoljstvo Saintsa. U 70. minuti Tottenham je došao ponovno do poravnanja, a za to je ovaj put bio zaslužan Nacer Chadli koji je iskosa pogodio domaću mrežu.

Do kraja više nije bilo promjena, a Spursi su mogli biti zadovoljniji jer su ipak oni ti koji su se vraćali iz zaostatka.