Premiership, 34. kolo, 25.04.2015, 18:30 h
Manchester City
Manchester City 3:2 Aston Villa
Aston Villa

Branimir Korać • subota, 25.04.2015.

Manchester City stigao je do tri boda u susretu protiv Aston Ville u kojem je imao prednost 2:0, dopustio gostima povratak u završnici i nakon toga neposredno prije sudačke nadoknade zabio za pobjedu...

Odlična utakmica na Etihadu koja se nešto nakon sat vremena igre nije činila kao onom koja bi mogla ponuditi dramu u završnici. Kada je Kolarov doveo City do prednosti 2:0, izgledalo je da će Pellegrinijeva momčad ipak uspjeti privesti dvoboj bez većih stresova kraju. No nije bilo tako.

Već treća minuta donijela je vodstvo domaćinu. Brad Guzan poklonio je pogodak Cityju nakon što je proigrao Sergija Aguera, a ovaj nije pogriješio i doveo je svoju momčad u vodstvo.

Amerikanac nije imao svoje dan, u 15. minuti ponovno je pogriješio, ovaj put otišao u prazno nakon ubačaja pred gol, ali Fernando nije uspio kazniti njegovu pogrešku.

Do kraja prvog dijela Aston Villa je imala najveću priliku i to kada je Benteke neočekivano došao do lopte nakon odbijanca, no pucao je u Harta.

U drugom dijelu na veća uzbuđenja čekalo se 20-ak minuta. Prvo je tražio City penal nakon što je u 16 metara rušen David Silva, a minutu kasnije domaćin preko Kolarova povisio na 2:0.

Međutim Aston Villa se ekspresno vratila. Dvije minute kasnije Cleverley je lijepo pogodio s ruba 16 metara i odmah vratio Villu u utakmicu i pružio joj nadu da može izbjeći poraz.

Gosti su se oslobodili i krenuli po poravnanje do kojeg su i došli u 85. minuti. Nakon kornera Hart je izbio loptu samo do Sancheza koji poravnava na 2:2.

Međutim tu nije bio kraj. Tri minute kasnije City ipak dolazi do pobjede i to pogotkom Fernandinha koji donosi domaćinu tri boda.