Premiership, 34. kolo, 26.04.2015, 17:00 h
Arsenal
Arsenal 0:0 Chelsea
Chelsea

Borna Rupnik • nedjelja, 26.04.2015.

Nogometaši Chelseaja napravili su još jedan korak prema osvajanju naslova prvaka Engleske, odigravši utakmicu bez pogodaka na gostovanju kod pratitelja iz istog grada.

Arsenal i Chelsea odigrali su u nedjelju na Emiratesu 0:0, čime je sastav sa Stamford Bridgea sačuvao svoju prednost na vrhu i u završnih pet kola ulazi s deset bodova viška ispred Manchester Cityja i Topnika.

S postavom u kojoj je nominalno najistureniji bio Hazard, najveću je prigodu u prvom dijelu propustio Ramires, koji se u 38. minuti našao oči u oči s Ospinom, ali je preslabo pucao.

Chelsea je u dva navrata tražio kazneni udarac nakon akcija Oscara, kojemu je jednu loptu s crte "skinuo" Bellerin, a povratnik na Emirates Fabregas zaradio je žuti karton zbog pokušaja iznuđivanja najstrože kazne. S druge strane, Topnici su se sucu obratili nakon Cahillovog igranja rukom u bloku usred šesnaesterca.

Arsenal je češće pleo mrežu oko gostujućeg kaznenog prostora, no pokušaji Sancheza i Özila nisu bili ozbiljna prijetnja za Courtoisa.

U nastavak je Jose Mourinho ušao s Drogbom umjesto Oscara, pri čemu je napadač iz Obale Bjelokosti imao tek dva značajnija pokušaja, a Arsene Wenger tek je u završnih petnaestak minuta na terenu poslao Walcotta i Welbecka.

Topnicima se otvorilo nekoliko solidnih šansi, no Mertesacker i Cazorla nisu bili precizni, dok Welbeck nije uspio zahvatiti loptu u gužvi pred golom na ulasku u sudačku nadoknadu.

• Obrisan korisnik26.04.2015. u 20:20
    čuj ove tipove,pa chelsea je oštećen za dva penala,i to oba puta na oscaru, jednog je napravio belerin,drugog ospina,a i komentatori na sky sports koji nikad nisu na strani chelsija su rekli da ona ruka cahilla,nije penal.ali šta ćeš,kompleksi su to,pozdrav sa vrha ;)
  • Obrisan korisnik26.04.2015. u 20:13
    Chelsea je danas došao ne izgubiti i to su i postigli.