Mihaela Bradovski • nedjelja, 26.04.2015.

20 godina čekao je Torino na pobjedu protiv gradskog rivala Juventusa i napokon je uspio. Slavio je s 2:1 i stigao do važna tri boda u borbi za europske pozicije...

Torinski derbi između Torina i Juventusa zadnjih 20 godina donio je puno frustracija Torinu. Međutim, čekanje je prekinuto i Juventus je napokon svladan iako je i ovaj susret započeo s prednosti.

Juventus je poveo u 35. minuti zahvaljujući novoj majstoriji Andree Pirla koji je lijepo poveo i izazvao erupciju oduševljenja onog dijela stadiona na kojem su bili Juventusovi navijači.

Međutim Torino je znao odgovoriti. U samoj završnici prvog poluvremena Matteo Darmian poravnao je na 1:1 i postigao 2000. pogodak Torina u Serie A.

Na početku drugog poluvremena Pirlo je još jednom zaprijetio, ovaj put iz slobodnog udarca, ali je pogodio vratnicu da bi Torino odmah uzvratio, no pogotkom. Obrana Juventusa loše je reagirala, a bivši član Stare dame Fabio Quagliarella poentirao je na dodavanje Darmiana.

Juventus je tražio poravnanje, međutim lopta nije htjela u mrežu, a najbliži izjednačenju bio je kada je Matri zatresao vratnicu.

Lazio nije iskoristio jučerašnji poraz Rome da se dodatno odvoji na ljestvici, odigrao je samo 1:1 protiv Chieva na svom stadionu. U završnici prvog poluvremena Miroslav Klose zabio je za prednost Rimljana, ali Paloschi u 75. minuti poravnava na konačnih 1:1.

U ranijem terminu Atalanta i Empoli u efikasnom dvoboju odigrali su 2:2. U dva navrata Empoli je bio u prednosti golovima Saponare i Maccaronea, ali Atalanta se nije predala i vraćala se preko Gomeza i Denisa koji je izborio bod duboko u sudačkoj nadoknadi.

Genoa je na svom travnjaku upisala važne bodove protiv Cesene. Gostima su bodovi potrebni u borbi za opstanak, međutim Genoa želi u Europu i također traži bodove. Ovdje ih je i uzela pobjedom 3:1 golovima Bertolaccija, Perottija i Pavolettija dok je jedini pogodak za goste postigao Carbonero.

Već prežaljena Parma porazila je na svom stadionu Palermo pogotkom Nocerina iz kaznenog udarca u 22. minuti.

Zanimljivo je bilo u Veroni gdje je istoimeni domaćin igrao protiv Sassuola i slavio s 3:2. Iako je domaćin od 20. minute igrao bez isključenog Rafaela, slavio je s 3:2 uz dva gola Luce Tonija te jedan Juana Gomeza dok je za goste pogodio Moras u svoju mrežu te Flores.