Josip Piršljin • subota, 25.04.2015.

Nogometaši Intera konačno su donijeli malo radosti svojim navijačima. Na Giuseppe Meazzi je nakon četiri godine svladana Roma. Drugi milanski klub poražen je u Udinama u utakmici u kojoj je domaćin potpuno nadigrao i zasluženo svladao AC Milan.

Prije večerašnje utakmice, Inter je u posljednjoj službenoj utakmici protiv Rome slavio 19. travnja 2011. U prilično izjednačenom dvoboju na Giuseppe Meazzi Nerazzurri su pobjednički gol zabili pred sam kraj utakmice. Marcelo Brozović igrao je do 71. minute kada ga je zamijenio Mateo Kovačić.

Inter je poveo u 16. minuti preciznim udarcem Hernanesa s ruba kaznenog prostora gostiju. Ubrzo je Roma uzdrmala vratnicu i na odmor se otišlo s vodstvom Nerazzurra.

Roma je ipak došla do izjednačenja u 63. kada je Nainggolana iskoristio asistenciju Pjanića. I kada se činilo da će Inter ostati bez pobjede nad Romom i u 11. uzastopnoj utakmici, Icardi je primio loptu u u Rominom kaznenom prostoru i s igračem na leđima zabio za veliko slavlje na Giuseppe Meazzi.

Za razliku od crno-plavog dijela Milana, navijači Interovog najvećeg rivala u subotu se nisu radovali. Udinese je na stadionu Friuli s 2:1 nadvisio AC Milan i time dodatno udaljio Rossonere u borbi za Europu.

U prvom dijelu Udinese je dominirao, imao je 13 udaraca na gol Lopeza, a Milan samo jedan. No unatoč nekoliko dobrih šansi, na odmor se otišlo bez pogodaka.

Udinese je bolju igru kapitalizirao u nastavku dvoboja. U 58. je Pinzi doveo svoju momčad u vodstvo, a na 2:0 povisio je Agyemang-Badu u 74. Počasni pogodak za Milan zabio je Pazzini dvije minute prije kraja.