Borna Rupnik • ponedjeljak, 27.04.2015.

Već gotovo otpisani Čopov Cagliari osvojio je sva tri boda kod Fiorentine, uz dva gola hrvatskog napadača, a Napoli je "okrenuo" svoj autogol s početka i uvjerljivo dobio Sampdoriju.

Cagliari, koji bi trebao napraviti pravi pothvat ukoliko želi ostati u Serie A, iznenađujuće je pobijedio Fiorentinu na nedjeljnom gostovanju i produžio si vjeru u prvoligaški spas.

Ključna je figura bio hrvatski napadač Duje Čop, koji je u Firenci goste doveo u prednost 2:0, pogocima u sedmoj i 59. minuti dvoboja.

Prvi je pogodak postigao na povratnu loptu Fariasa, a drugi na proigravanje istog igrača, nakon što je lažnjakom iz igre izbacio svog čuvara. Između pogodaka, propustio je realizirati još jednu veliku priliku

Gilardino je potom vratio neizvjesnost, no Farias je u nadoknadi postavio konačnih 3:1. Čop je igrao do 69. minute.

Napoli je pred svojim navijačima svladao Sampdoriju 4:2 i tako odmaknuo izravnom konkurentu za četvrto mjesto na šest bodova, a primaknuo se trećeplasiranoj Romi na dva boda.

Sampdoria je vodila autogolom Albiola od 12. minute, no preokret su s dva gola u prvom i dva gola u drugom poluvremenu režirali Gabbiadini, Higuain, Insigne i još jednom Higuain, iz kaznenog udarca.

Muriel je u 89. minuti tek ublažio poraz. Ivan Strinić ostao je na klupi Napolija.