Udinese 1:2(0:0) Inter
Inter

Josip Piršljin • utorak, 28.04.2015.

Talijani će 33. kolo Serie A odigrati preko tjedna, a prvi su na teren izašli nogometaši Udinesea i Intera. Dvoboj u kojem su Nerazzurri imali dva igrača više odlučio je prvijencem Lukas Podolski.

Mancinijeva momčad uspjela je povezati dvije pobjede u talijanskom prvenstvu i ponovno "podgrijala" nade da može uhvatiti Europu. Inter je slavio na Friuliju, stadionu koji je trenutno pod rekonstrukcijom, protiv Udinesea, a uvelike mu je pomoglo to što je dobar dio utakmice imao dva igrača više.

Od hrvatskih igrača Mateo Kovačić je igrao cijelu utakmicu, nekoliko minuta dobio je Stipe Perica, dok su Marcelo Brozović i Igor Bubnjić "grijali klupu". U prvom poluvremenu nije bilo golova niti na jednoj strani, premda je Inter imao dosta dobrih prilika, a Udinese je spašavao vratar Karnezis.

Domaći su u 40. minuti ostali bez Domizzija koji je dobio drugi žuti karton, a početkom nastavka gosti su stupili u prednost. Danilo je skrivio jedanaesterac nad Kovačićem kojeg je u gol pretvorio Icardi. To mu je 18. ove sezone u Serie A čime se na vrhu liste strijelaca izjednačio s Tevezom.

Ipak, samo dvije minute poslije Udinese je izjednačio preko svog kapetana i legende kluba Di Natalea, no u 58. minuti drugi žuti karton dobio je i Agyemang-Badu. S dva igrača manje bilo je teško očekivati da crno-bijeli mogu zadržati remi, što se potvrdilo u 65. minuti. Mancini je u igru ubacio Podolskog, a njemački napadač samo nekoliko sekundi nakon ulaska postiže vrlo lijep pogodak za 1:2, prvi od dolaska u Inter.

• Obrisan korisnik28.04.2015. u 23:45
    Naravno kad Juve ne bi tako daleko odljepio da nije bilo tih sudačkih greški a ovako lošem Interu ne može pomoć ni suci ni onaj Mancini ni Maradona,Ronaldo i Messi zajedno.
  • etti28.04.2015. u 23:40
    Dobro se okralo Udinese večeras, samo to nikoga nije briga jer nisu igrali protiv najtrofejnijeg talijanskog kluba pa se neće nigdje spominjat užasno suđenje u korist gostiju