Josip Piršljin • srijeda, 29.04.2015.

Aktualni prvak i lider Serie A Juventus još će malo pričekati na proslavu novog Scudetta. Bianconeri su pobijedili Fiorentinu u 33. kolu, no uspješan je bio i Lazio protiv Parme čime je obranio drugo mjesto ispred gradskog rivala.

Juventus je u derbiju kola na svom stadionu ugostio Fiorentinu i pobijedio 3:2 u vrlo dinamičnoj i zanimljivoj utakmici. Time Bianconeri ipak nisu matematički osigurali novi naslov, ali za to im je sada potreban samo još jedan bod. Milan Badelj je odigrao vrlo dobrih 90 minuta za goste.

Fiorentina je povela u 33. minuti, s bijele je točke bio precizan Rodriguez, no do kraja prvog dijela nije uspjela zadržati niti izjednačeni rezultat. Već u 36. minuti Llorente je poravnao na asistenciju Pirla, a potom je u zadnjoj minuti na 2:1 preokrenuo Tevez.

Argentinski je napadač potvrdio odličnu formu pogotkom i u 70. minuti, a nedugo prije Rodriguez je promašio novi penal kojim se Fiorentina mogla vratiti u utakmicu. Viole su do kraja susreta ipak zabile još jedan gol, sjajno je potegnuo Iličić u sudačkoj nadoknadi, ali prekasno za izbjeći poraz.

Lazio nije dopustio nikakva iznenađenja protiv novog drugoligaša Parme. Rimljani su slavili 4:0 i time su zadržali drugu poziciju u prvenstvu. Parolo je donio domaćima prednost u desetoj minuti, a samo tri minute kasnije i Klose je bio precizan. U naletu je zabio i Candreva, a konačni rezultat postavio je Keita u završnici susreta.

Uspješna je bila i Roma, Lazijev gradski suparnik. Garcijeva momčad je slavila na gostovanju kod Sassuola za kojeg nije konkurirao Šime Vrsaljko. Do 27. minute bilo je 0:2 nakon golova Doumbije i Florenzija, asistent za oba pogotka bio je Pjanić. Bosanskohercegovački veznjak i sam se upisao u strijelce u drugom dijelu za konačnih 0:3.

Milan nastavlja padati na tablici, ovog je puta na San Siru slavila Genoa. Bertolacci i Niang su doveli goste do vodstva 2:0, a potom je Mexes smanjio za Rossonere. Ipak, zadnji gol djelo je igrača iz Genove, Falque je postavio 1:3 za veliku pobjedu Genoe.

Cagliari Duje Čopa izgubio je od Chieva i sada se nalazi u vrlo teškoj poziciji. Hrvatski napadač igrao je do 72. minute, a sastav iz Verone slavio je golom Meggiorinija. Mato Jajalo je igrao do 84. minute za Palermo koji je remizirao 2:2 s Torinom. Istim rezultatom završio je i derbi začelja između Cesene i Atalanta, a bodove su podijelili i Sampdoria i Verona (1:1). Ivan Martić ušao je za goste u 55. minuti.