Empoli
Empoli 4:2(3:0) Napoli
Napoli

Josip Piršljin • četvrtak, 30.04.2015.

33. kolo talijanske Serie A zaključili su Empoli i Napoli međusobnom utakmicom, a slavili su, pomalo neočekivano, domaći nogometaši. Na utakmici je palo čak tri autogola.

Napoli je očekivao kako će kod Empolija doći do nova tri boda koja mu trebaju u pokušaju da se dokopa trećeg mjesta i mogućnosti igranja Lige prvaka sljedeće sezone. No, domaći su se pokazali "tvrdim orahom" i pobijedili su 4:2.

Hrvatski branič Ivan Strinić nije konkurirao za ovaj susret. Na njegovoj poziciji zaigrao je Ghoulam, a napadačku liniju činili su Callejon, Hamšik i Mertens iza Higuaina. Sarri se, na drugoj strani, oslonio na Maccaronea i Pucciarellija.

Upravo je Maccarone bio strijelac prvog pogotka za Empoli, u osmoj minuti pogodio je mrežu Andujara. Potom nije bilo golova sve do 43. minute kada je uslijedila uzbudljiva završnica prvog dijela. Najprije je Britos skrenuo loptu u vlastitu mrežu, a onda je Saponara zabio za velikih 3:0.

Napoli je uspio smanjiti rezultat u 64. minuti susreta. Novi autogol postigao je Laurini, a tu nije bio kraj upućivanju lopte u krivu mrežu. Nespretan je bio i Albiol u 81. minuti za 4:1 Empolija, a u sudačkoj nadoknadi Hamšik je samo ublažio poraz Napolija kojem se Benitez nikako nije nadao.