Barcelona
Barcelona 6:0 Getafe
Getafe

Branimir Korać • utorak, 28.04.2015.

Barcelona je na Camp Nouu ugostila Getafe i nisu se ispunile želje gostiju da naprave nešto pozitivno u ovom susretu. Momčad Luisa Enriquea slavila je s visokih 6:0 i tako ostaje na vrhu ljestvice i nakon ovog kola...

Trener Getafea Pablo Franco provukao je u najavi utakmice stidljivu želju igrača da pomognu Real Madridu u borbi za naslov prvaka. Nadao se lošijem danu Barcelone, ali ništa od toga. Barcelona je bila nemilosrdna i napunila je mrežu gostiju slaveći s čak 6:0.

Već na poluvremenu je sve bilo jasno, Getafe je po prvi put otkako nastupa u Primeri primio pet golova za jedno poluvrijeme i bilo je samo pitanje s koliko pogodaka će se Barcelona zadovoljiti.

Već u devetoj minuti taktika gostiju pala je u vodu. Arroyo je srušio u 16 metara Luisa Suareza, dosuđen je kazneni udarac koji je Leo Messi pretvorio u pogodak.

Prije nego se nastavila Barcelonina golijada, Getafe je imao priliku za poravnanje. Fredy se odjednom našao u velikoj prilici nakon nesporazuma Bartre i Brava, no Čileanac je spasio mrežu.

U 25. minuti gosti su ponovno morali po loptu u mrežu. Ovaj put Messi je fantastično proigrao Suareza koji zabija za 2:0, zatim se među strijelce upisuje i Neymar da bi zabio i Xavi.

Peti pogodak domaćini su postigli u 40. minuti preko Suareza i s visokih 5:0 otišlo se na odmor.

Odmah na početku drugog dijela Messi podiže na 6:0 i to je bio konačan rezultat ovog susreta. Getafe je imao priliku doći do počasnog pogotka u 71. minuti, no Fredyja je zaustavila vratnica.

Ivan Rakitić svih 90 minuta proveo je na klupi.

• Obrisan korisnik29.04.2015. u 11:43
    pazi ovog "stručnjaka" dolje... baš je bila teška utakmica pa ih je morao odmarati.. a što se tiče autoriteta, što ne upišeš trenersku pa se okušaš u Barceloni..
  • Obrisan korisnik28.04.2015. u 23:39
    Nije ga ni Guardiola nikad odmarao pa pogledaj koliko je trofeja s njim osvojio.Uostalom Messi je najbolji kad igra,a i zna se štedit pred kraj u utakmicama koje su već riješene.Napokon ima kome naprijed i dodat pa ne mora sve sam radit.Danas Messi asistirao,zabijao i razgiravao.Cijelo vrijeme je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.04.2015. u 23:28
    steta samo sto se nije odmorio netko od trojca velikog naprijed,ali naravno da"strucnjak"Enrique nema autoriteta da zamijeni npr.Messija koji nije odmarao nikako ove sezone u ligi...a bitne tekme te stizu,Bayern pred vratima...
  • Obrisan korisnik28.04.2015. u 23:17