Branimir Korać • srijeda, 29.04.2015.

Tri susreta odigrana su u tanijem večernjem terminu, a u njima su očekivane pobjede upisali Real Madrid i sevilla. Celta je na svom stadionu minimalno svladala Malagu...

Real Madrid vratio je zaostatak za Barcelonom na samo dva boda. Upisao je pobjedu na svom travnjaku protiv Almerije s 3:0 i nije si dopustio kiks koji bi vjerojatno riješio prvenstvo.

U ovaj susret Madriđani su ušli uz dosta problema s izostancima, ali od početka su imali kontrolu nad susretom i bilo je samo pitanje kada će slomiti otpor protivnika i doći do pogotka.

U prvom dijelu susreta Real Madrid bio je najbliži pogotku kada su dobre prilike propustili realizirati James Rodriguez i Cristiano Ronaldo, ali u završnici poluvremena domaćin je ipak poveo.

Kada se već činilo da neće biti pogodaka u prvom poluvremenu, James Rodriguez fantastičnim udarcem iz voleja zakucao je loptu u mrežu i Ruben nije imao nikakve šanse.

Odmah na početku drugog poluvremena domaćin je stigao i do drugog gola. Toni Kroos ubacio je u sredinu, a Mauro dos Santos poslao loptu u svoju mrežu.

U nastavku su domaćini nastavili nizati prilike, a do trećeg gola stigli su u 84. minuti kada je iz blizine loptu u mrežu poslao Alvaro Arbeloa i zapečatio sudbinu gostiju.

S odličnim igrama nastavila je Sevilla koja je u gostima bila uvjerljiva protiv Eibara. Momčad Unaija Emeryja slavila je očekivano s 3:1 i tako nastavila s odličnim rezultatima.

15 minuta joj je trebalo da slomi otpor Eibara i povede golovima Carlosa Bacce da bi na početku drugog dijela Piovaccari poravnao na 1:1. Ipak. Reyes ubrzo vraća stvari na svoje mjesto i Sevilla odlazi do pobjede.

Do tri boda stigla je Celta i to u posljednjim trenucima susreta protiv Malage. Pobjednik je riješen pogotkom u 89. minuti koji je postigao ponajbolji igrač momčadi iz Viga Nolito.