Branimir Korać • srijeda, 29.04.2015.

Nakon što je Barcelona upisala tri boda u susretu s Getafeom, tri boda uzeo je i Levante protiv već otpisane Cordobe. Do pobjede nije stigao Athletic Bilbao na svom stadionu protiv Real Sociedada...

Baskijski derbi između Athletica i Real Sociedada završen je podjelom bodova. Athletic je tako propustio priliku dodatno se približiti borbi za Europu dok je Real Sociedad učvrstio poziciju u sredini ljestvice.

Iako je Athletic Bilbao ušao kao favorit u ovaj dvoboj, prvo poluvrijeme donijelo je izraženije prilike gostima koji su u nekoliko navrata bili blizu pogotka. Ipak, mreža se nije tresla i na odmor se otišlo s početnih 0:0.

Odmah na početku drugog dijela domaćin dolazi do velike prednosti. Aduriz je srušen u 16 metara od strane Mikela Gonzaleza koji automatski zarađuje isključenje, a Aduriz koristi priliku i s 11 metara dovodi domaćina u vodstvo uz igrača više.

U jeku napada domaćina kada se činilo da dolazi i drugi pogodak, Real Sociedad je stigao do poravnanja. Alberto de le Bella fantastično je pogodio ostavivši vratara Iraizoza bez šanse.

Primljeni pogodak nekako je usporio domaćina, gosti su zaigrali čvršće iza i do kraja susreta nedostajalo je onih pravih velikih prilika za pogotke te su se obje momčadi morale zadovoljiti s tih 1:1.

U drugom susretu Levante je napravio veliki korak prema ostanku u ligi dok je Cordoba zakoračila u Segundu. Minimalnih 1:0 bilo je dovoljno domaćinu za zadovoljstvo, a pobjedu je osigurao Diego Barral u 41. minuti susreta.

Dok je Levante otišao na šest bodova od zone ispadanja, 11 bodova dijele Cordobu od zone ostanka, a do kraja su svega četiri kola.