Branimir Korać • petak, 01.05.2015.

Posljednja dva susreta 34. kola Primere protekla su bez pobjeda domaćina. Valencia je odnijela bod s gostovanja kod Rayo Vallecana, a Granada je poražena doma od Espanyola...

Valencia nije uspjela odnijeti pobjedu s gostovanja na Vallecasu gdje se morala zadovoljiti samo bodom odigravši 1:1.. Inaki Garrido u dobroj mjeri izgubio je konce utakmice i nepotrebno su se dodatno podignule tenzije.

Valencia je bolje otvorila utakmicu i stvorila nekoliko izglednih prilika, ali nije uspjela doći do pogotka i vrlo brzo je kažnjena. U 19. minuti domaćin je stigao do vodstva i to zaslugom Diega Alvesa koji nije uspio zaustaviti pokušaj Embarba za koji se činilo da će biti lagan plijen.

U završnici prvog dijela Valencia je propustila još dvije prilike, oba puta Negredo i borbeni Rayo odnio je prednost na odmor.

U drugom dijelu uslijedilo je poravnanje, ali i dva crvena kartona.

Prvo je Valencia imala veliku priliku ikada je Parejo dobro pucao, ali pogodio vratnicu da bi u 62. minuti Morcillo zaradio izravni crveni karton. Morcillo je napravio prekršaj, ali njemu je prethodio prekršaj Negreda koji je izravno utjecao na tu akciju, a da cijela situacija bude zaokružena, Valencia je iz prekida poravnala. Parejo je sjajno izveo slobodni udarac i izjednačio na 1:1.

Garrido je ubrzo poslao na tribine i trenera Raya Jemeza, a u 79. minuti i Valencia je ostala s igračem manje nakon isključenja Rodriga. Prethodio mu je žestok ulazak Tona koji je pokupio igrača Valencije, a ovaj mu je uzvratio udarcem dok se podizao s trave.

Do kraja nije bilo promjena iako je Alcacer imao odličnu priliku u sudačkoj nadoknadi.

U drugom susretu Granada je napravila korak bliže ispadanju domaćim porazom od Espanyola 2:1. Za goste su pogađali Garcia i Montanes, a Mainz je pogotkom za 1:1 deset minuta držao bod domaćinu.