Branimir Korać • srijeda, 29.04.2015.

Posljednja dva susreta u Primeri u srijedu donijela su pobjede za klubove hrvatskih igrača. Pašalićev Elche pregazio je Deportivo dok je madridski Atletico slavio kod Villarreala...

8. travnja Villarreal je upisao posljednju pobjedu i nakon toga nanizao je čak deset utakmica bez pobjede. Slobodni pad krenuo je porazom od Seville na svom travnjaku u Europskoj ligi i nakon toga nikako ne može do slavlja.

Sada mu je u goste stigao Atletico, vrlo čvrst i neugodan protivnik koji poput Villarreala očajnički treba bodove.

Susret nije bio jedan od onih u kojima se može uživati u nekoj velikoj ljepoti. Madriđani su na kraju ipak bili ti koji su izvukli pobjedu, a Villarreal je nastavio sa skromnim igrama.

U prvih pola sata Atletico je propustio nekoliko izglednih prilika, tražio je i kazneni udarac nakon dvoboja Jokića i Griezmanna u 16 metara, ali penal nije sviran. Nakon promašaja u ranoj fazi susreta, Atletico je umalo kažnjen kada je Ruiz u 35. minuti zaprijetio, ali Oblak i Godin spriječili su pogodak.

Nakon sat vremena igre Simeone je poslao u igru Saula Nigueza i Fernanda Torresa umjesto Arde Turana i Marija Mandžukića, a upravo je Torres donio pobjedu gostima. Bailly je u 75. minuti loše reagirao, Torres je to iskoristio i pogodio za pobjedu gostiju.

U završnici susreta još malo loših vijesti za domaćina, igru je morao zbog ozljede napustiti vratar Asenjo.

U drugom susretu Elche je ugostio Deportivo i stigao do visoke pobjede 4:0. Veliku ulogu u njoj imao je Mario Pašalić koji se upisao i među strijelce.

Pašalić je postigao treći pogodak za domaćina i to nakon što je Fajr izbjegao zaleđe i pucao, lopta išla prema mreži, a Pašalić stigao prije gostujućeg braniča zakucati loptu glavom u gol.

Inače u prvom poluvremenu domaćin je stigao do prednosti 2:0 golovima Jonathasa i Lombana, a konačnih 4:0 postavio je Rodrigues.