MAXtv Prva liga, 31. kolo, 29.04.2015, 16:00 h
Gabrijel Boban 35', 39', 51'
3:0 Zadar
Zadar

Branimir Korać • srijeda, 29.04.2015.

Igor Štimac imat će dosta toga za prigovoriti svojim igračima. Zagreb je bio bolji protivnik i zasluženo je slavio s visokih 3:0 u susretu u kojem gosti nisu pokazali ono što bi trebala pokazati momčad koja se bori za ostanak u ligi...

Miroslav Konopek
72'
19
Matias Šulc
72'
16
Robert Mudražija
78'
Ivica Jurkić
46'
11
Theophilus Solomon
58'
9
Andrija Milinković
69'
Igor Štimac

Zadar je u Kranjčevićevu doputovao s lijepim sjećanjem na ovaj stadion iz nedavnog gostovanja kod Lokomotive, međutim niti su Zadrani bili tako dobro raspoloženi kao u tom susretu, a niti je Zagreb griješio kao Lokomotiva.

Situacija je bila posve suprotna i Zadar je na kraju zasluženo poražen s 3:0 u susretu u kojem je napravio previše "neprisiljenih pogrešaka".

Prvi pola sata protekli je bez nekih velikih prilika na obje strane, a onda je Medić mogao dovesti domaćina u vodstvo, međutim nije dobro primio loptu nakon ubačaja Krovinovića.

U 36. minuti Zagreb je ipak poveo. Kontranapad domaćina donio je pogodak nakon što je Stepčić odlično pronašao Gabrijela Bobana koji nije imao problema s Jerbićem, lako ga se riješio i pogodio mrežu Matkovića.

Četiri minute kasnije Matković poklanja Zagrebu drugi pogodak. Dugačka lopta bila je prebrza za Bobana, Matković je izašao na to dodavanje i kasno shvatio da ne smije loptu uzeti u ruke, ona mu prolazi kroz noge, a Boban to koristi i lakoćom pogađa praznu mrežu.

Već na početku drugog dijela domaćin postiže i treći pogodak i to ponovno preko Bobana. Jerbić je pogriješio na sredini terena i izgubio loptu, krenula je kontra Pjesnika, Boban je povukao i zatim završio akciju pogotkom za 3:0.

U nastavku susreta potpuno demoralizirani Zadar nije mogao baš ništa napraviti i Zagreb je rutinski priveo utakmicu kraju. Da stvar bude još lošija po Igora Štimca, kraj susreta na vratima je dočekao Vedran Ješe nakon što se u završnici ozlijedio vratar Matković.

• Obrisan korisnik29.04.2015. u 23:00
    vidi "kiksa" golmana,hahaha. namješteno.i odna se kao golman nervira nakon primljenog gola...hahahaha. koemdija
  • Seattle29.04.2015. u 20:30
    Pogledah ove golove, pa njima izgleda daleko najsporiji covjek na terenu da tri gola iz kontre??? Pa ovo ni kod rekreativaca ne bi proslo.
    Seattle
  • Obrisan korisnik29.04.2015. u 18:36
    "gosti nisu pokazali ono što bi trebala pokazati momčad koja se bori za ostanak u ligi" hahahaha kako mi to smiješno zvuči. pa zadnji su, šta bi trebali pokazati osim sveopće depresije i neznanja