MAXtv Prva liga, 31. kolo, 29.04.2015, 18:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 4.000

Branimir Korać • srijeda, 29.04.2015.

Nogometaši Splita ubilježili su poraz na gostovanju na Kantridi gdje je domaća Rijeka bila bolja s rezultatom 2:0. Tek u zadnjih 15 minuta Riječani su osigurali pobjedu...

Nino Galović
61'
77
Slavko Blagojević
74'
10
Ante Erceg
78'
Zoran Vulić

Rijeka je upisala novu pobjedu i to na svom travnjaku protiv Splita. U susretu u kojem su obje momčadi nastupile hendikepirane izostancima, Riječani su ipak opravdali status favorita.

Iako je Zoran Vulić pobrojao poveći broj igrača na koje neće moći računati u Rijeci, neki od njih ipak su se našli u početnih 11, ali nije to pomoglo gostima.

Počelo je obostrano otvoreno i već u prvih deset minuta obje momčadi mogle su do pogotka. Prvo je pred riječkim vratima opasan bio Mršić, ali njegov udarac nije pogodio okvir gola da bi na drugoj strani u dobroj poziciji bili Balaj i Tomasov, ali nisu uspjeli uputiti udarac prema golu Zagorca.

Posebno raspoložen bio je Tomasov koji je stvarao velike probleme igračima Splita. U 19. minuti došao je do zicera i odlične prilike, Zagorac je sjajno obranio njegov pokušaj s nekih 13-14 metara.

U završnici prvog dijela bilo je još dobrih situacija na obje strane, ali ostalo je 0:0.

Deset minuta trebalo je Riječanima u drugom poluvremenu da stvore prvu veliku priliku u tom razdoblju. Nakon kornera je pucao Alex i kada se činilo da će lopta završiti u golu, sjajnom obranom svoju mrežu je spasio Danijel Zagorac.

Ipak gosti nisu izdržali. U 75. minuti Rijeka je stigla do vodstva i to zahvaljujući golu marina Tomasova. Bertoša je dobro ubacio, a Tomasov glavom pogodio za prednost.

U samoj završnici nova lopta u mreži Zagorca, ovaj put Ajayi je odlično ubacio, a Glavina nespretno zahvatio loptu i poslao je u svoju mrežu za konačnih 2:0.