Real Madrid odnio pobjedu u derbiju i ostao sam na vrhu ljestvice

Branimir Korać • četvrtak, 30.04.2015.

Košarkaši madridskog Reala slavili su u derbiju protiv Unicaje s 92:77 i sada imaju pobjedu više od njih te su sami na vrhu ljestvice. U drugom zaostalom susretu 29. kola Barcelona je očekivano svladala Obradoiro...

Zbog obaveza u Euroligi, Real Madrid i Barcelona naknadno su odradili svoje susrete 29. kola ACB lige i upisali pobjede. Madriđani su u derbiju ugostili Unicaju koja je bila bez šanse i poražena je 92:77.

Ključni trenutak za Unicaju dogodio se vrlo rano kada je zbog ozljede nakon manje od osam minuta provedenih na parketu morao izaći Ryan Toolson, a bez njega Unicaja nije uspjela svladati Madriđane. Doduše i domaćin je u drugom dijelu ostao bez Rudyja Fernandeza zbog uganuća zgloba, ali Madriđani su već imali kontrolu nad susretom.

Treća četvrtina bila je presudna, u njoj je napad domaćina funkcionirao odlično, Unicaja je sve teže pratila domaći ritam i našla se u dvoznamenkastom zaostatku. Do kraja susreta nije bilo neizvjesnosti, Pablo Laso dao je priliku i debitantu Luki Dončiču koji je sa 16 godina upisao svoje prve dvije minute i ubacio jednu tricu.

Prvo ime susreta bio je Felipe Reyes s 21 poenom (9/10), a Sergio Llull dodao je 16 poena (5/9) uz sedam asistencija. Kod Unicaje Carlos Suarez ubacio je 15 poena (5/7), a Caleb Green 13 poena (4/10) uz sedam skokova.

Barcelona je bila još uvjerljivija protiv Obradoira i slavila je sa 79:57. Domaćin je ušao u utakmicu uspavano i trebao je vremena da dostigne "radnu temperaturu", no kako je vrijeme odmicalo tako je Obradoiro tonuo u sve veći zaostatak.

Samo trojica igrača imala su dvoznamenkast broj poena. Kod Barcelone 11 poena upisao je Brad Oleson (3/8), a deset Tibor Pleiss (3/6, deset skokova) dok je kod gostiju Adam Waczynski bio na 20 poena (7/13).

Mario Hezonja igrao je 17 minuta i ubacio četiri poena (2/3 za dva, 0/3 za tri) dok je Ante Tomić za 24 minute ubacio sedam poena (3/5) i uhvatio osam skokova.