Borna Rupnik • subota, 02.05.2015.

Iako je čekala 42. minute na prvi pogodak - koji je postigao Ivan Rakitić - Barcelona je naposljetku "pomela" Cordobu, potvrdila njezino ispadanje i približila se naslovu prvaka.

U 35. kolu Primere, vodeća Barcelona gostovala je kod posljednjeplasirane Cordobe. U prvih 40 minuta Katalonci su imali nekoliko obećavajućih šansi, no niti domaćin nije bio bezopasan, a činilo se da će momčad Luisa Enriquea morati uložiti još dosta truda kako bi slomila otpor.

Međutim, u 42. minuti je "procurilo".

Messi je ubacio u šesnaesterac za Ivana Rakitića, koji silovito cilja bliži gornji kut za vodstvo Barcelone. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela, u strijelce se stigao upisati i Suarez, na sličnu asistenciju Inieste.

Početkom nastavka, Dani Alves je asistirao Messiju pa Suarezu za 4:0, a onda je Pique na Rakitićev korner također glavom pogodio za 5:0.

U završnih desetak minuta, Messi je ugurao loptu iz blizine u mrežu, Neymar je realizirao kazneni udarac, a Cordobine je muke zaključio Suarez. Ivan Rakitić igrao je do 69. minute, kada ga je zamijenio Pedro.

Barcelona ima pet bodova i utakmicu više od Real Madrida, koji u subotu navečer gostuje kod Seville.

Na Vicente Calderonu, Atletico Madrid i Athletic Bilbao odigrali su 0:0. Iako je momčad Diega Simeonea češće prijetila - makar ni gosti nisu bili bez šansi - rezultat se nije mijenjao od početka do kraja.

Atletico je tražio i jedanaesterac, Tiagu je sporno poništen pogodak zbog zaleđa, a Mario Mandžukić priliku je dobio od 56. minute umjesto Raula Garcije. U sudačkoj nadoknadi isključen je Athleticov Bustinza zbog drugog žutog kartona.

• kroftek03.05.2015. u 16:20
    ne kužim samo jednu stvar - zašto u nekim clipovima fali po gol ili dva? kako bi krpa rekao, kaj je to, fora neka?