Primera, 35. kolo, 02.05.2015, 20:00 h, Ramón Sánchez Pizjuán
2:3(1:2) Real Madrid
Cristiano Ronaldo 36', 37', 68'
Real Madrid

Branimir Korać • subota, 02.05.2015.

Madridski Real ostao je na dva boda zaostatka za Barcelonom i nakon 35. kola Primere. U ovom kolu imao je ozbiljan ispit u Sevilli gdje je igrao protiv istoimenog domaćina i upisao pobjedu 3:2 uz tri pogotka Cristiana Ronalda. Sevilla je imala prilike za poravnanje, ali lopta nije htjela u gol...

Denis Suarez
70'
7
Kevin Gameiro
78'
12
Vicente Iborra
78'
Gareth Bale
66'
24
Asier Illarramendi
84'
17
Alvaro Arbeloa
88'
Carlo Ancelotti

Gostovanje na Sanchez Pizjuanu bilo je veliki ispit za Madriđane na kojem nisu smjeli posrnuti. Poraz, pa čak i remi, praktički bi već uručio Barceloni trofej prvaka Španjolske i Ancelottijeva momčad bila je svjesna da joj ovdje igraju samo tri boda, ali isto tako i Sevilla vodi bitku s Valencijom za četvrtu poziciju i također je tražila puno plijen.

Unatoč velikoj važnosti susreta, igralo se obostrano otvoreno, s puno prilika na obje strane i u konačnici viđeno je i pet pogodaka.

Od početka susreta na obje strane nizale su se prilike, Cristiano Ronaldo od početka je bio glavna opasnost po obranu Seville, no lopta nije htjela u gol. Na drugoj strani Vidal i Bacca najčešće su prijetili, ali i Casillas je čuvao svoju mrežu.

Do 35. minute nije bilo promjene rezultata, a onda je Ronaldo dva puta pogodio mrežu domaćina i odveo Madrid na velikih 2:0. Prvo je James Rodriguez odlično centrirao na dalju vratnicu gdje je Ronaldo glavom poslao loptu u mrežu, a zatim je Portugalac dobro reagirao na odbijenu loptu i po drugi put svladao Rica.

U samoj završnici prvog poluvremena Sergio Ramos nepotrebno je skrivio kazneni udarac i pružio ruku Sevilli. Loše je startao prema Vidalu, nije bio blizu izbijanju lopte već je pokupio domaćeg igrača i nitko se nije bunio na ovu odluku suca. Bacca je rutinski realizirao kazneni udarac i Sevilla je smanjila zaostatak.

U drugom poluvremenu Sevilla je dobro krenula i pokušala doći do poravnanja, ali Real Madrid se uspio osloboditi ranog pritiska i također prijetiti u nastavku.

To mu se isplatilo u 68. minuti kada Bale neposredno nakon ulaska na travnjak odlično ubacuje na drugu vratnicu gdje Ronaldo u teškoj poziciji glavom prebacuje Rica i podiže na 3:1.

Primljeni pogodak nije obeshrabrio domaćina koji deset minuta kasnije dolazi do smanjenja zaostatka. Tek što se ušao u igru Iborra pogađa za 3:2 nakon dodavanja Vidala i Sevilla se vraća u utakmicu.

Centimetri su dijelili Sevillu od poravnanja u 85. minuti kada je nakon velike gužve u 16 metara gostiju lopta na kraju otišla pokraj vratnice iako se u nekoliko navrata činilo da bi mogla završiti u mreži.

Ostalo je tako 3:2 za Real Madrid koji u sljedećem kolu ima novi težak ispit kada će na svom stadionu ugostiti Valenciju.