MAXtv Prva liga, 32. kolo, 02.05.2015, 19:00 h, Park mladeži, gledatelja: 1.300
Suci: Igor Križarić, Goran Pataki, Goran Loparac
Armin Hodžić 80'
Dinamo

Dinamo "petardom" razbio Split te osigurao deseti uzastopni naslov prvaka

Ante Dubravac • subota, 02.05.2015.

U sklopu 32. kola MAXtv Prve lige nogometaši Splita su na Parku mladeži dočekali Dinamo. U svojevrsnoj uvertiri u finale Kupa Dinamo je zasluženo došao do tri boda i time potvrdio novi naslov prvaka.

Ante Erceg
59'
15
Mario Kvesić
82'
4
Ante Majstorović
82'
Zoran Vulić
20
(do 46')
10
(do 61')
Zoran Mamić

Uoči susreta domaći strateg Zoran Vulić je imao velikih problema s ozljedama dok su aktualni prvaci u Split došli s jasnim ciljem da osvoje tri boda i tako dođu do novog naslova prvaka, a ujedno i nastave svoju seriju utakmica u domaćem prvenstvu bez poraza.

Već u prvom napadu lijepo su kombinirali Ćorić i Fernandes čiji udarac odlazi visoko preko gola, a na drugoj strani je uzvratio Mršić također neprecizno. U osmoj minuti Pivarić je lijepo pronašao Pjacu, ali Zagorac zaustavlja njegov udarac.

Dinamo je od početka preuzeo kontrolu nad susretom, a u 23. minuti gosti su došli do vodstva. Zagorac je neoprezno srušio Henriqueza pa je sudac Križarić pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu u pogodak je pretvorio upravo Henriquez.

Samo sedam minuta kasnije Dinamo je udvostručio svoju prednost. Ademi je prošao nekoliko igrača i pronašao na drugoj vratnici nečuvanog Henriqueza koji iz blizine zabija svoj drugi pogodak. Prije odlaska na odmor domaćini su ipak došli do pogotka. Lopta je došla do Mršića koji preciznim udarcem s ruba šesnaesterca smanjuje na 2:1 i vraća domaćina u susret.

Dinamov strateg Zoran Mamić je u drugu dionicu susreta ušao s jednom izmjenom pa je na teren poslao Cekicija dok je u svlačionici ostao Pjaca. Kada se činilo da domaćini polako preuzimaju inicijativu Henriquez je prekrasnim udarcem s ruba šesnaesterca pogodio za 3:1.

Situacija za domaćine postala je još teža u 64. minuti kada je zbog igranja rukom drugi žuti, isključujući crveni karton dobio Blagojević. Ako je i bilo kakvih dilema oko konačnog pobjednika riješio ih je mladi Ćorić koji je 78. minuti s dvadesetak metara neobranjivo pogodio za 4:1.

Već u idućem napadu novi pogodak za goste. Ovoga puta Ćorić je asistent, a u listu strijelaca se upisao Hodžić koji je postavio konačnih 5:1.

U idućem kolu Split će bodove tražiti u Koprivnici protiv Slaven Belupa dok Dinamo gostuje kod Zagreba.