MAXtv Prva liga, 32. kolo, 03.05.2015, 19:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 3.500

Niko Rukavina • nedjelja, 03.05.2015.

Nogometaši Zadra upisali su vrlo važna tri oda u borbi za opstanak svladavši Hajduk na Stanovima s 2:0. Zadar je poveo u 16. preko Ikića, a konačni rezultat postavio je Krstanović u sudačkoj nadoknadi.

Lovre Čirjak
60'
16
Ivan Pešić
70'
8
Jakov Surać
78'
Igor Štimac
8
(do 74')
32
(do 46')

Unatoč pobjedi Zadar i dalje drži fenjer HNL-a, ali ima isti broj bodova kao i Osijek, odnosno Istra koja sutra igra svoju utakmicu 32. kola protiv Lokomotive u Zagrebu. Upravo bi Lokosi sutrašnjom pobjedom mogli prestići Hajduk koji je nakon dvije uzastopne pobjede ponovno upisao poraz.

Prednost Štimčevoj ekipi donio je Frane Ikić u 16. kada je dobrom reakcijom ispratio centaršut Želimira Terkeša iz kornera. Isti igrač je ponovno zaprijetio nekoliko minuta kasnije, ali je Lovre Kalinić ovaj put bio siguran.

U nastavku utakmice Hajduk je odlučno krenuo po izjednačenje, no Anton Maglica je propustio realizirati dvije velike prigode. Zadar je kontrolirao utakmicu posljednjih pola sata i nije dozvolio Bijelima da ih opasnije ugroze, a u prvoj minuti sudačke nadoknade pitanje pobjednika je riješio Ivan Krstanović, pogotkom iz blizine na asistenciju Ivana Pešića.

U sljedećem kolu Splićani dočekuju Osijek, a Zadar u Puli igra dvoboj protiv izravnog konkurenta za ispadanje – Istre 1961.

• Hrvoje199003.05.2015. u 23:14
    Čekaj malo...u jednom postu se zalažeš za pravdu, ravnopravnost i štajaznan šta ne, a u drugom otvoreno špekuliraš u nekom nedostatku inteligencije jer po tvojoj logici neko nije namistija utakmicu il je namistija kako nije triba? Ne mogu razumit...A šta se tiče toga da je ovo pušteno... Čisto... [više na forumu]
    Hrvoje1990
  • sportoz03.05.2015. u 22:05
    Istina! Osim ako braća i braća nemaju neke druge planove, što oni ne mogu znat.
    sportoz
  • Obrisan korisnik03.05.2015. u 21:55
    Mislim da je direktnom ispadanju najbliže....Istra.
  • Obrisan korisnik03.05.2015. u 21:44
    Dinamo osvaja kup,Hajduk i Lokomotiva su u Europi bez obzira koliko se trudili sebi "zagorčati" status u borbi za Europu jer se zapravo bore za bodove u slijedećoj sezoni(nogometnim rječnikom dam ti sada 3 za 6 u slijedećoj).To ti je praktična inteligencija
  • sportoz03.05.2015. u 21:40
    Ovo je i klasični pokazatelj nedostatka praktične inteligencije, jer su bodovi zapravo više trebali Hajduku. Zadar ih za siguran opstanak treba još 7, čekaju ih direktni konkurenti Istra i Belupo, a dolaze im Rijeka i Lokomotiva, društvo iz "neprijateljskog" klana kod kojih neće imati popust. Tako... [više na forumu]