Branimir Korać • nedjelja, 03.05.2015.

Elche je nastavio sa sjajnim nastupima i upisao je novu veliku pobjedu. U gostima kod Malage slavio je s 2:1, a strijelac drugog pogotka za goste bio je sve bolji Mario Pašalić...

Elche nastavlja s vrlo dobrim nastupima u završnici sezone. U zadnjih pet utakmica upisao je četiri pobjede, a četvrta mu je i definitivno osigurala ostanak u ligi.

Gostovanje u Malagi nipošto nije lagano, međutim Elche je odigrao sjajnu utakmicu i iako je igrao 20 minuta s igračem manje, uspio je stići do pobjede.

Poveli su gosti u 29. minuti pogotkom Jonathasa i na odmor su odnijeli vodstvo 1:0.

U drugom dijelu Mario Pašalić propustio je sjajnu priliku za povećanje prednosti, a nakon njegovog promašaja gosti su se našli u novom problemu. Vratar Tyton u 71. minuti skrivio je kazneni udarac i dobio izravni crveni karton i nakon četiri minute natezanja po travnjaku, domaćin je izveo penal. Učinio je to Duda, ali iako je vratar Manu Herrera promašio stranu, pogodio je vratnicu.

U 89. minuti Elche je stigao do novog pogotka, Jonathas i Pašalić išli su dva na jedan, a hrvatski reprezentativac lakoćom je povisio na 2:0.

Ipak u sudačkoj nadoknadi bilo je "vatre", prvo je Javi Guerra smanjio na 2:1 da bi u šestoj minuti sudačke nadoknade propustio zicer, točnije obranio mu je Herrera.

Granada je oživjela nadu u ostanak pobjedom u gostima kod Getafea 2:1. Junak gostiju bio je Youseff El Arabi koji je postigao oba pogotka dok je za domaćina zabio Pedro Leon.

Valencia nastavlja bitku s Atleticom za treće i Sevillom za četvrto mjesto, a lakoćom je svladala slabi Eibar s 3:1. Otamendi, Parejo i Paco Alcacer zabili su za domaćine, a Arruabarrena je samo smanjio na konačnih 3:1.