MAXtv Prva liga, 32. kolo, 04.05.2015, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 2.000
Suci: Dalibor Mlakar, Ivica Modrić, Krunoslav Ambrinac
Slaven Belupo
Petar Mišić 2'
1:1 Rijeka
Bekim Balaj 4'
Rijeka

Slaven poveo za 45 sekundi, Rijeka ekspresno izjednačila, sjajni Kardum potom spriječio poraz

Sportnet • ponedjeljak, 04.05.2015.

Slaven Belupo i Rijeka svoj 51. međusobni susret u Prvoj HNL završili su rezultatom 1:1. Oba gola pala su na samom početku utakmice, a sjajan je na golu domaćina bio Kardum koji je nakon jedinog pogotka Rijeke zatvorio svoja vrata i branio nemoguće.

Strateg Koprivničanaca Ante Čačić prije utakmice s Rijekom nije očekivao poraz, a osvojeni bod svakako je dobrodošao Slaven Belupu pred kraj sezone kada love sredinu tablice. Slovenski stručnjak na klupi Rijeke, Matjaž Kek uoči susreta izrazio je želju za pozitivnim rezultatom, a ovim bodom ostali su bez poraza i nastavili pozitivan niz.

Slaven Belupo je protivničku mrežu zatresao već u prvoj minuti, a siguran je bio mladi reprezentativac Mišić. Njegov suigrač Mirić pokušao je iskosa s 15 metara, ali lopta se odbila od protivničkih igrača do Mišića koji ju je lakoćom pospremio u mrežu.

Rijeka nije ostala dužna i tri minute kasnije poravnala je rezultat. Precizan je bio Balaj koji je završio akciju Tomečaka i Jugovića te pogodio u donji lijevi kut. Uslijedila je tada prilika za vodstvo gostiju u 32. minuti, ali Bradarićeva lopta otišla je ravno u ruke Karduma.

Domaćini nisu odigrali opasniju akciju do kraja prvog dijela, a probudili su se tek u 59. minuti kada je Crepulja pucao glavom. Lopta je na kraju završila pored gola. Gosti su s druge strane u drugo poluvrijeme ušli još razigraniji, ali je sjajan Kardum zaustavio je u 53. minuti udarac Tomasova i u 67. minuti udarac Tomečaka.

Dvije minute prije kraja utakmice, Rijeka je ponovno odigrala sjajnu akciju, ali još bolji bio je domaći vratar. Balaj je petom proigrao Josipa Mišića, koji je sam ostao pred golmanom, ali Kardum je bi spreman i obranio je svoju mrežu. Susret je tako završio podjelom bodova.