Nastavlja se golijada u Italiji, u dvije kasnopopodnevne utakmice palo devet golova

Niko Rukavina • nedjelja, 10.05.2015.

Superefikasna nedjelja u Seriji A nastavljena je i u kasnopopodnevnim utakmicama. Sveukupno, u današnjih šest dvoboja palo je čak 28 golova! Također, loš dan za domaćine nastavili su Empoli i Parma koji nisu uspjeli svladati goste iz Firenze, odnosno Napulja.

Napoli se pobjedom protiv davljenika Parme mogao približiti samo na bod od mjesta koje vodi u Ligu prvaka. Međutim, Parma je odigrala jako dobru utakmicu i uspjela je doći do boda. Za goste je svih 90 minuta odigrao Ivan Strinić koji je u 72. asistirao za izjednačujući pogodak svoje momčadi.

Domaćini su odigrali jako dobro prvo poluvrijeme. Poveli su već u 9. minuti preko R Palladina. Napoliju je izjednačenje donio Manolo Gabbiadini u 28. na asistenciju Mareka Hamšika, no samo pet minuta kasnije domaćine je ponovno u vodstvo doveo Christobal Jorquera udarcem s 25 metara.

U nastavku dvoboja Napoli je bacio sve karte u napad iako je i Parma opasno prijetila iz kontranapada. Ipak, bod Napolitancima donio je Dries Mertens u 72. na asistenciju Strinića. Do kraja utakmice, za goste nisu uspjeli poentirati Hamšik i Gonzalo Higuain i time Napoliju donijeti vrlo bitna tri boda.

Nakon serije loših rezultata u prvenstvu, Fiorentina je upisala drugu uzastopnu pobjedu. Na gostovanju su s 3:2 nadvisili neugodni Empoli i učvrstili poziciju koja ih sljedeće sezone vodi u Europsku ligu. Milan Badelj je odigrao svih 90 minuta za svoju momčad, a u 24. je dobio žuti karton.

Goste iz Firenze u vodstvo je doveo slovenski reprezentativac Josip Iličić već u 4. minuti utakmice. Ipak, na poluvrijeme se otišlo s poravnatim rezultatom. Za domaćine je poentirao Riccardo Saponara nakon odbijanca u 27. minuti.

U 57. minuti Fiorentina je ponovno došla u vodstvo. Strijelac je bio Mohamed Salah nakon solo prodora, a na 3:1 povisio je igrač utakmice, Iličić. Konačni rezultat postavio je Levan Mcedlidze na asistenciju Saponara.