Genoa
Genoa 5:1(1:0) Torino
Torino

Josip Piršljin • ponedjeljak, 11.05.2015.

U posljednjem dvoboju talijanske Serie A Genoa je, pomalo neočekivano, visoko porazila Torino i time ga izbacila iz utrke za Europu, a sebi povećala šanse.

Genoa i Torino su uoči međusobnog ogleda u 35. kolu talijanskog prvenstva bili susjedi na tablici i još uvijek u igri za šestu poziciju, zadnju koja donosi izlazak u Europu sljedeće sezone. Domaći su slavili s čak 5:1 čime su preskočili Inter na tablici, a Torino ostavili tek s teoretskim šansama da izbori Europsku ligu.

Na stadionu Luigi Ferraris momčad Gian Piera Gasperinija povela je u 18. minuti, a strijelac je bio Španjolac Iago Falque. S minimalnom prednošću crveno-plavi su otišli na odmor, a sredinom nastavka gosti iz Torina uspjeli su izjednačiti.

U 61. minuti stvari je na početak vratio El Kaddouri, no radost Torineza nije dugo trajala. Osam minuta kasnije Genoa je ponovno stupila u prednost poslije pogotka Coste. 2:1 se u Genovi održalo sve do same završnice kada se obrana gostiju "raspala".

Najprije je u 87. minuti na 3:1 povisio Bertolacci, a potom je Pavoletti u sudačkoj nadoknadi zabio za 4:1. Tu ipak nije bio kraj golovima, još je jednog prije posljednjeg sučevog zvižduka u mrežu Padellija ubacio Argentinac Costa. Još je tri kola do kraja sezone, a Genoa mora uloviti gradskog rivala koji bježi jedan bod.